Kartografie van een Hanzestad: ook in de TOP10 en op het Web Verslag Verslag van de QIN-Oost-bijeenkomst 24 november 2011 Wat een mooie gelegenheid is dat toch! Op een herfstige namiddag met elkaar op een - deze keer wel heel erg mooie - locatie afspreken. Een leerzame agenda, voldoende mondvoorraad en niet onbelangrijk: een flinke opkomst! Dat was de setting van deze GIN-Oost-bijeenkomst die deze keer in het teken stond van kaartvervaardiging. Peter van Capelleveen gaf de sprekers vrij baan nadat hij de gemeente Kampen op voorhand alvast bedankte voor de gastvrijheid en nog even de fraaie wandeling vanaf het station naar het gemeentehuis onder de aandacht bracht. Stadskartografie Eigen symbolenbibliotheek: je moet je toch ergens mee kunnen onderscheiden?' Eduard Vunderink van gastgemeente Kampen hield een verhaal over de totstandkoming van de nieuwe stadsplat tegrond van deze prachtige Hanzestad. Hoewel men al sinds jaar en dag over een stads plattegrond beschikte, werd er binnen het amb telijk apparaat wel wat gemokt. De platte grond was van goede actualiteit en door het harde kleurgebruik haast ontworpen om het langdurig in een fel zonnetje te kunnen uithouden. Of de kartografie van Flevoland - de buren - niet bekend was? Notabene ontworpen door een inwoner van Kampen! Ontwerper Jan Schilderwas niet alleen geestelijk maar ook lichamelijk aanwezig. Eduard is bij hem in de leer geweest om het ambacht te leren en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. In een paar flinke halen werd geschetst hoe men volledig opnieuw begonnen is met het opzetten van een stramien met daarin de gezichtbepalende legenda, index en colofon. Als geoefend schaatser gaat Vunderink niet over een nacht ijs: hij realiseerde zich dat het opzetten van een communicatief sterke kaart heel andere vaardigheden vereist dan het maken en onderhouden Volop aandacht bij de presentaties in Kampen. 30 Geo-lnfo 2012-1

Geo-Info | 2012 | | pagina 32