Voorstellen nieuwe bestuursleden Middelpunt of toch zwaartepunt? Peter Hoogwerf Graag maak ik van de gelegenheid gebruik me even kort voor te stellen. Mijn naam is Peter Hoogwerf, 57 jaar en ik woon in Maassluis. Ik ben getrouwd met Mari anne en wij hebben drie zoons, waarvan een nog thuis woont. Ik studeerde Rechten aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam en rondde mijn MBA-studie af aan de uni versiteit van Keele (VK). Oorspronkelijk kom ik uit de openbare orde sector; ik heb lang bij de politie en de gemeente Rotterdam gewerkt. In 2002 begon ik bij het Kadaster: eerst als directeur van de regio Zuid-West en sinds 2005 als directeur van de lande lijke Directie GEO. In de zorgsector heb ik jarenlang bestuurlijke functies bekleed. Momenteel ben ik ook lid van de Raad van Advies van de stichting Geofort. Binnen de Directie GEO van het Kadas ter worden alle topografische en land meetkundige werkzaamheden verricht en vinden GIS Maatwerk-toepassingen en leveringen plaats. Er wordt hard gewerkt aan landelijke voorzieningen als de BAG, BGT, BRT etc. KLIC en PDOK (en SSO GEO) staan ook hoog op de agenda. Luchtfoto's en cyclorama's zijn dagelijkse kost binnen onze primaire systemen en GlS-technolo- gieën worden breed toegepast. Innovatief wordt onder meer nagedacht over en meegewerkt aan aspecten als crowdsourcing en 3D. Kortom: geo-infor- matie door alle afdelingen heen. Nu sta ik voor een nieuwe uitdaging die ik met veel enthousiasme en plezier tegemoet ga. Als voorzitter van Geo-lnformatie Neder land wil ik een bijdrage leveren aan de volle breedte van de geo-sector (bedrijfsleven, overheid en wetenschap) en de verbin dende rol versterken. Samenwerking en kennisdeling staan daarbij voorop. Het is daarbij onmisbaar de jeugd meer te betrek ken bij en te interesseren voor het vakge bied. Kwalitatieve opleidingen zijn daarbij een voorwaarde. Momenteel worden daarin goede stappen gezet, onder meer door de Stichting Arbeidsmarkt GEO. Stappen die wat mij betreft met veel enthousiasme moeten worden vervolgd. Veel werk te doen dus! Ik wil me graag inzetten om met dit enthousiaste GIN- bestuur samen te werken. Maar ik kan u nu al zeggen, dat het GIN-bestuur dit niet alleen wil en kan doen; we hebben uw hulp daarbij hard nodig! Roelof Keppel "Wat ging er door je heen toen ze je vroegen? Wat was je eerste reactie hierop? En over die pot van daarnet: hoe voelt dat nou, deze eerste keer?" Dat zouden zo maar wat vragen aan de nieuwe trainer kunnen zijn na afloop van een belangrijke wedstrijd die net is gewonnen. Meestal volgt er dan een betoog in de tweede persoon enkelvoud. Waarin "je kon zien hoe hun" hun best hadden gedaan. Ik hoop dat de redactie van Geo-lnfo ook weer vragen krijgt. Vanuit de volle breedte van het werkveld. Kritisch op wat we publiceren. En dat we dan regelmatig kunnen zeggen dat we ons best hebben gedaan en dat we ook steeds beter gaan worden. En dat succes of een mindere wedstrijd nooit op een persoon afstraalt, maar altijd op het team. Dat geldt voor de vereniging en voor ons clubblad. Ik ben dan ook heel blij met het vertrouwen dat ik heb gekregen om Louis Smit op te volgen als hoofdredacteur van Geo-lnfo. Met de huidige redactie van Geo-lnfo heeft hij de laatste jaren al een aantal belangrijke veranderingen doorgevoerd. Ik hoop die lijn van onherstelbare verbete ringen door te trekken. We zitten als vereniging in een turbulente en uitdagende tijd. Welke dingen moeten we doen om te binden en boeiend te zijn? Wat zouden we moeten doen (of laten) met de sociale media? Wat kunnen we organiseren voor de nieuwkomers in het geo-werkveld. Wat is voor hun belangrijk? In hoeverre sluit Geo-lnfo aan bij hun informatiebehoefte? Zijn we voor hen bij de tijd of juist allang uit de tijd? Vragen die rap beantwoord moeten worden en van groot belang zijn voor de manier waarop we met Geo-lnfo verder gaan. Ik ga de uit daging aan iets moois mooier te maken. Daarbij is een kritische betrokkenheid van GIN-leden meer dan welkom. Doet u ook mee? f In de nummers 2011-6 (p. 31) en 2011-7/8 (p. 9) is aandacht besteed aan de strijd tussen Chaam en Oisterwijk (Moergestel) over welke van de twee locaties het middelpunt van de Benelux is. Men had verschillende professionele plaatsbepalers: Geodan en het Kadaster. Aan de balie van het Kadaster in Apeldoorn zijn nog vóór de toegangspoortjes voor een ieder twee bladen mee te nemen en die leren meer. Het augustusnummer van het relatiemagazine Ter Zake van het Kadaster besteedde er aandacht aan onder de kop'Hart van de Benelux'en stelde:'Er zijn verschillende methoden om van een gebied het middelpunt te bepalen. Het 'enige juiste middel punt'van de Benelux bestaat daarom niet.' Het septembernummer van het personeelsmagazine Onder Ons van het Kadaster ('uitsluitend bestemd voor intern gebruik') had onder de kop'Zwaartepunt of mid del punt?' een ander verhaal.'Het Kadaster gaf aan dat Moergestel het zwaartepunt van de Benelux was. Zwaartepunt, dus niet het middelpunt!' Adri den Boer 4 Geo-lnfo 2012-1

Geo-Info | 2012 | | pagina 6