Landmeter op website recherchebureau... Vrouwelijke Amerikaanse meetploeg uit 1918 Provincie Noord-Brabant zoekt samenwerking rond de geo-dataflow Afstemming verbeteren technisch is het huidige productiesysteem aan het eind van z'n levenscyclus. Nu gaat het Kadaster aan de slag om het productieproces LEAN te maken (zie www.lean. orgKadaster doet dat door vijf kernprincipes te volgen: gebruik het klantperspectief, elimineer ver spilling, creëer een continue flow, werk op vraagsturing en voortdurende verbetering. Tenslotte gaf hij twee redenen aan waarom hij verwacht dat de kwaliteit van de bestan den in de toekomst zal verbeteren. Ten eerste zal het proces van automatische genera lisatie, betekenen dat het Kadaster z'n eigen bestand intensief gaat gebruiken en dus eerder technische fouten zal ontdekken. Ten tweede is de gebruikersparticipatie nu geor ganiseerd via het BRT Gebruikersoverleg. Marthe Fuld van ICTU was de laatste spreker. Onder het motto'Eén digitale overheid: betere service, meer gemak' was haar boodschap dat het ministerie van l&M een uitweg biedt uit de afstem mingsperikelen tussen basisregistraties. Die kunnen namelijk ontstaan door de omvang van de'familie van basisregistraties'en de complexiteit van hun samenhang. Zulke problemen kunnen bij haar (marthe.fuld@ ictu.nl) worden aangemeld. Desgevraagd noemde de zaal al een paar problemen, zoals de variatie in de definitie van verblijfs- eenheden. Haar aanbeveling was om zulke gevallen direct bij het Kadaster te melden, met een cc aan Marthe. Voorzitter Harrie van der Werf sloot hierna de studiemiddag af met het bedanken van de sprekers, en het CBS voor het beschik baar stellen van hun vergaderzaal en het verzorgen van de catering. Frans Rip Bert Bruns in actie. (Foto: Bart Smit) Op een bepaald moment moesten we een woning observeren die op een zeer afgelegen weg stond; het volgende huis was enkele honderden meters verderop. Een medewerker is van te voren ter plaatse gaan kijken en heeft daar wat video-opnamen gemaakt zodat wij die op kantoor konden analyseren. Na bestudering van de video-opnamen bleek al dat we een goede list moesten verzinnen om zomaar in de buurt van zijn woning te observeren. Een collega had eens verteld dat hij een zogenaamd'PTT-tentje'had gebruikt bij een langdurige obser vatie op een drukke plek. Iets dergelijks leek ons ook wel iets. Uiteindelijk besloten we ons te verkleden als landmeters van het Kadaster. Alle spullen die we daarvoor nodig hadden konden we her en der huren en lenen. We besloten om niet langer dan twee dagen bij de woning van Jansen in de buurt te blijven. Anders zou het immers alsnog gaan opvallen. De eerste dag ging goed en zonder problemen. De bewoner bracht zo nu en dan wat dozen vanuit zijn auto naar zijn schuur. Hiervan maakten wij uiteraard video-opnamen, die we ook inzoomden op de dozen zelf. Dit bleken dozen van zijn werkgever te zijn: de naam van het bedrijf stond er op. Aan het einde van de tweede dag kwam er een auto aanrijden die vlakbij ons stil bleef staan. Het raampje ging naar beneden en lachend zei hij tegen mijn collega:"Alsjeeen beetje serieus over wilt komen, moetje het meetapparaat andersom op het statief zetten. Anders doet hij het niet...". Wij hadden het apparaat dus verkeerd om op het statief gezet en dat was zelfs van een afstand te zien. (www.k-2recherche.nl) Landmeters in de staat Idaho in het noordwesten van Amerika ressorteerden organisatorisch eerst onder de' Idaho Society of Professional Engineers'. In 1974 organiseerden ze zich als een aparte entiteit:' Idaho Association of Land Surveyors'. In 1993 werd de naam veranderd in het mooiere'Idaho Society of Professional Land Surveyors'. Hun website toont echter ook oudere vakfoto's, bijvoorbeeld deze: 'Minidoka Project Female Survey Crew, 1918. Photo from the US Bureau of Reclamation, provided by Susan Ruschmeyer'. (www.idahospls.org) 22 Geo-lnfo 2012-2

Geo-Info | 2012 | | pagina 24