Smit en Keppel: vertrokken en aangetreden hoofdredacteur Interview Op de ALV van GIN van 30 november vorig jaar werd hoofdredacteur Louis Smit door zijn plaatsvervanger Roelof Keppel opgevolgd. Roelofs naam prijkt al sinds nummer 2008-3 als redacteur in het colofon van het blad en sinds nummer 2011-3 als plaatsvervangend hoofdredacteur. De verandering was aanleiding voor weer een stuk'gonzojournalistiek', een verslaglegging waarbij de schrijver onlosmakelijk met het onderwerp is verbonden en niet 'objectief'wil zijn. Ook bestuurslid 7Vernieuwing is onontkoombaar' Meer verenigingsblad Bk B De afspraak is bij Gemeentewerken Geo-lnformatie Nederland Rotterdam (bij wat de volksmond noemt het Macaroniplein en pal naast de Reclassering!) Voor redacteuren een vertrouwd adres. Inwendig is het bij Landmeten echter onherkenbaar: een open kantoorlandschap met wisselwerkplekken in plaats van het eerdere cellenkantoor! Gastheer en hoofd Landmeten Louis Smit vertrekt na een kleine vier jaar als hoofdredacteur. De oorzaak van het feit dat die bestuurstermijn niet helemaal vol komt, is door een grote vakantie oftewel wereldreis: hij zou dit num mer bij verschijnen op internet raadplegen. Wie Roelof Keppel niet al kent, kan natuurlijk terecht op Linked-ln. De inwoner van Hattem betrad na de Hogeschool van Utrecht in 1979 het vakgebied door bij een klein bed rijf op de Veluwe te gaan werken, snel gevolgd door Oranjewoud en vanaf 1989 Grontmij. Tekenend voor het huidige werk als informatie-adviseur is de certificatie als e-adviseur van het Kwali teitsinstituut Nederlandse Gemeenten (KING). "Ik kan er eigenlijk niet genoeg tijd voor vrijmaken, als je ziet wat er allemaal moet gebeuren. Je zou méér willen doen. Ik was ook lid van het bestuur, dus niet alleen hoofdredacteur, maar ook bezig met welke maatregelen het bestuur in deze tijd moest treffen", zo legt Smit uit. Dat de hoofdredacteur tevens bestuurslid is, was een vernieuwing bij zijn aantreden. "Die zwaardere link tussen bestuur en hoofdredactie vind ik wel goed. Het bestuur bekommert zich meer om het blad en andersom", zo vervolgt hij. Keppel denkt er net zo over en weet het al:"Ook bestuurlijk moet bij GIN wat worden herschikt."Wat de werkdruk betreft zijn er bepaald niet alleen de drukproefweekends: als hoofdredacteur vindt Smit dat hij allicht alle tien redactievergaderin gen per jaar present moet zijn en moet leiden. Druk heeft een hoofdredacteur het echter niét met kritische telefoontjes en dito berichten op andere sociale media: de doelgroep komt berus tend over, zo constateren we als drietal. "Men accepteert ook gelaten de kleinere aantallen pagina's per nummeren nummers per jaar', zo ervoer Smit bij het ineenstorten van de advertentie-acquisitie. Overigens werd nog net onder zijn leiding besloten om van die dubbele nummers als 7/8 en 10/11 afscheid te nemen en de edities gewoon van 1 tot 10 te gaan nummeren. Om de diversiteit voor de lezers te behouden werd het'normale' maximale aantal woorden van een lang artikel verlaagd van 3000 naar 2000 stuks. In het interview bij de komst van Smit werd al gecon stateerd dat er, vergeleken met oude vaktijd schriften, weinig inhoudelijke discussies in de bladen meer plaatsvonden."In Geo-lnfo heeft zelfs René van der Schans het opgegeven", zo werd toen vermeld! Dat was te vroeg: onder Smit kwam deze royaal terug en wel met zijn verzet tegen kadastrale vernietigingsplannen na de digitalisering van de hulpkaarten. De ambitie om het tijdschrift herkenbaarder te maken als verenigings blad is geslaagd. Met wat Smit in zijn redactionele intro noemde de'Extreme makeover'van het blad van 2009-7/8 versche nen maandelijks de bestuursfoto's voorin. Verder werden van de ALV's redactionele impressies gemaakt in plaats van de Louis Smit en Roelof Keppel voor 2D luchtfoto-afdruk van Rotterdam. 24 Geo-lnfo 2012-2

Geo-Info | 2012 | | pagina 26