Wat doen mijn klasgenoten? De Reünie De afgelopen maanden heb ik veel teruggekeken om te ontdekken hoe de toekomst er uit moet komen te zien. Dat deed ik alleen, maar de meest effectieve momenten heb ik samen met iemand beleefd. Het gesprek, de reflectie, de feedback en de humor gaf mij veel belangrijke informatie. Wel alleen bij mooi weer Katinka Roebert In de afgelopen maanden vroeg ik me ook af wat mijn studiegenoten zijn gaan doen. Hebben zij hun plek gevonden in het vakgebied? Of doen zij heel wat anders? Staan zij op een kruispunt en is de keuze van de weg nog niet gemaakt? Met het programma De Reünie - met steeds een klas in de hoofdrol, die elkaar na jaren weer ontmoeten en onder leiding van Rob Kamphues teruggaan in de tijd - in mijn achterhoofd ontstond het idee van deze serie. In serie 1 zijn Esther de Bruijn en Roel Luis aan het woord. "Het landmeten is mij met de paplepel ingegoten", begint Roel. "Mijn vader is landmeter en in de zomermaanden - bij mooi weer - ging ik met hem mee. Met z'n drieën (toen nog wel) in de auto, koker met jalons op het dak, op weg naar een nieuwe klus."Zo kwam hij in aanraking met het vak landmeten. Na de middelbare school heeft Roel overwogen om gymnastiekleraar te worden. Fit blijven, geen nakijkwerk en veel vrij: dat leken ideale drijfveren. Uiteindelijk is het toch geodesie geworden. De vrijheid, de afwisselende werkomgeving en het contact met mensen gaven de doorslag. Roel heeft eerst zijn MBO-diploma in Groningen gehaald om vervolgens de HBO-studie in Utrecht af te ronden. Bij Esther de Bruijn heeft de conciërge van het schoolgebouw aan de Vondellaan een grote rol gespeeld. "Ik begon met de studie Geneeskunde aan de Universiteit in Nijmegen", vertelt Esther. "Maar ik kon niet wennen aan het binnen zijn, de zieke mensen en de manier waarop wij als toekomstige artsen werden opgeleid om ons als'alleswetende arts'te gedragen. Na i jaar ben ik dan ook gestopt." Via een beroepskeuzetest kwam Esther op de Hogeschool Utrecht. Ze wilde de studie Bouwkunde volgen om later architect te worden. Maar de conciërge bracht haar op andere ideeën. Hij informeerde Esther over de studierichting Landmeetkunde. Dat was voor haar onbekend, maar het buitenwerk trok direct haar aandacht. Met plezier heeft Esther de studie afgerond. "Het toekomstbeeld om bij een groot en complex infrastructureel project betrokken te zijn en het intensieve contact met een groepje studiegenoten, maakten de studietijd erg leuk", aldus Esther. Voor zowel Esther als Roel geldt dat - na de studie - Nederland te klein bleek. Beiden stapten na de opleiding op het vliegveld om meer van de wereld te zien. Esther besloot te gaan reizen en bleef drie jaar weg: Azië, Australië en Afrika. In Sydney werkte ze bij Omnilinken verrichte metingen op basisscholen."Er moest van alles gemeten worden. Binnen en buiten. Al deze gegevens moesten worden verwerk in een GIS-systeem. Op dat moment - halverwege de jaren negentig - liep Australië ver voor op Nederland op het gebied van GIS) laat Esther weten.Tijdens het reizen maakten vooral de verschillende normen, waarden en patronen van verschillende bevolkingsgroepen veel indruk. Roel ging naar Sint Maarten.Tijdens het derde studiejaar liep Roel stage bij Wings Survey op Curasao. Dat beviel hem zo goed dat hij daar ook na de studie graag wilde werken. Roel ging aan de slag bij een groot kadastraal project. Na zes weken was het weer even minder mooi en kwam een orkaan (categorie 5) over, genaamd 'Luis' (what's in the name)."Ongekend watje dan meemaakt. Dak eraf, spullen vliegen voorbij en het enige watje hoopt is dat het snel voorbij is", zegt Roel. Na enkele maanden te hebben gewerkt, ging Roel op kantoor aan de slag. Op het moment dat bleek dat er nog iemand extra nodig was op kantoor, wist Roel een oplossing/Tijdens de studie kregen Mirjam en ik een relatie. Toen ik vertelde over de mogelijkheid om hier te komen werken, was ook zij direct enthousiast. Mirjam werkte voor het kadastrale project en ik ben toen verder gegaan bij Wings Surveys. We hebben een mooie tijd gehad, veel ervaring opgedaan en veel van het Caribische gebied gezien. Wij zijn uiteindelijk drie jaar gebleven." Terug in Nederland ging Roel bij Grontmij werken. Daar is hij als projectleider in Houten voornamelijk bezig geweest met de Betuweroute. "Na enkele jaren ben ik teamleider in de vestigingen Assen en Lelystad geworden. Na acht jaar Grontmij ben ik overgestapt naar mijn 28 Geo-lnfo 2012-2

Geo-Info | 2012 | | pagina 30