r. - Bent u ook benieuwd naar een oud-studiegenoot? j V a *5 Roel aan het werk in de zon. werkgever GeoCensus. Mijn functie bestaat voornamelijk uit relatiebeheer, marktbewerking en opdrachtverwerving" zegt Roel. "Omgaan met mensen, luisteren naar de klantvraag en daar samen een passende oplossing voor bedenken. Dat zijn de kernwoorden." Esther luistert met belangstelling naar het verhaal van Roel. Na haar buitenlandavontuur heeft zij enkele jaren bij ARCADIS als projectleider gewerkt. Daar kwam al snel haar belangstelling voor de talenten van de mens naar voren. Esther legt uit:"Op een gegeven moment kwam mijn leidinggevende naar mij toe met de volgende vraag. Hoe komt het dat jouw opstartkosten in een project altijd hoger liggen dan begroot, maar dat het je toch lukt om het project met 15% winst af te sluiten?"Voor Esther was het vanzelfsprekend om allereerst met de mensen om de tafel te gaan en de mensen zelf te laten zeggen welke werkzaamheden zij in het project wilden uitvoeren. "De afstemming, het creëren van een team en het zoeken van een nieuwe weg kost even tijd. Maar later aan betrokken- en gedrevenheid geen gebrek", lacht Esther. Niet verwonderlijk dat zij enkele jaren later de techniek achter zich liet en haar bedrijf Torsie oprichtte. Naast loopbaanbegeleiding houdt Esther zich vooral bezig met de begeleiding van organisaties en bedrijfsafdelingen. De begeleiding bestaat voornamelijk uit het herkennen en herijken van de omgangsvormen en patronen binnen de groep en binnen de betreffende organisatie. Boeiend hoe Esther de technieken binnen haar huidige werk weet Sydney Park te ondersteunen met de principes van de waarnemingsrekening. Het bepalen van je eigen positie (XYZ) lukt met het krijgen van feedback van drie verschillende richtingen. Conciërge gaf de doorslag Door toevoeging van een vierde feedback (overbepaaldheid) boekje vooruitgang. Vooruitgang en dynamiek is belangrijk bij het voortbestaan van bedrijven."Geo is momenteel overal en geo neemt een centrale plek in binnen organisaties." Esther ziet de toekomst van de geo-informatie vooral als brede, snelle en multi-disciplinaire informatievoorziening. Roel vult aan dat hij de dynamiek ook mist in de offerte-aanvragen."De bestekken van tegenwoordig zijn vaak zo beschreven dat er weinig tot geen ruimte is voor innovatie of vrijheid. Daar valt nog veel in te verbeteren." Tot slot kijken wij naar de toekomst. Roel ziet zichzelf steeds meer ontwikkelen naar een functie, waarbij de techniek minder en de mens meer centraal staat. Esther is onlangs - samen met 2 compagnons - gestart met DesignsDesigns. Hierbij richten zij zich op de begeleiding van complexe werk- en bedrijfsprocessen. "Wij begeleiden bedrijven in het vormgeven en herinrichten, zodat ze kunnen aansluiten bij de dynamiek van de huidige tijd", aldus Esther. Beiden zijn het er over eens: de toekomst kenmerkt zich door het delen van kennis en ervaring en door nauwe samenwerking, f Katinka Roebert, enthousiaste GIN-vrijwilliger. f. i Wilt u graag weer in gesprek komen? Neem contact op via katinkaroebert@hotmail.com en ik organiseer een ontmoeting. Geo-lnfo 2012-2 29

Geo-Info | 2012 | | pagina 31