De relatie tussen innovatie en persoonlijke drijfveren Geo-lnfo op onderzoek naar: Tijdens mijn interview met Katinka Roebert voor de rubriek'De Reünie'ontstond het idee om een rubriek te schrijven voor de Geo-lnfo waarbij een bepaald thema gedurende 3 of 6 nummers centraal zou staan. De bedoeling van deze rubriek is iemand aan het woord te laten met een persoonlijk verhaal. Op dit moment is het thema: innovatie en persoonlijke drijfveren. Dit is het eerste artikel op basis van dit thema. Informatiegrenzen Eigendom is het begin van welvaart Innoveren én participeren Dorine Burmanje, bestuursvoorzitter Kadaster. Esther de Bruijn Interview met Dorine Burmanje, bestuursvoorzitter van het Kadaster. Vijfjaar geleden bestond het Kadaster 175 jaar. Het thema tijdens dit jubileum was'armoedebestrijding'. Dorine is ervan overtuigd dat welvaart pas begint als je eigendom hebt. "Pas als je goe deren bezit, ga je investeren, ga je ruilen, ben je onderdeel van handel." Celine d'Cruz gaf tijdens het jubileum een presentatie over haar'slumpdwellersorganisation'. Ze is begonnen in kaart te brengen van wie welk golfplaten dakje was. "Hé, dit golf platen dakje is van mij, dit beschouw ik als een eigen plekje en dit ga ik beter maken."Als je geen zorgen hebt over een dak boven je hoofd, dan kun je een bijdrage aan de economie leveren. Eigendom is een eerste stap. Als je niets bezit, niets hebt, niets van jou is, dan is het heel moeilijk om in een welvarende positie te komen. Eigendom is het begin van welvaart. Hoe ziet de samenleving er in 2025 uit en welke rol speelt het Kadaster dan? Dorine is ervan overtuigd dat informatie een steeds explicietere rol krijgt in de samenleving. Haar aanname is dat de individuele burgers in 2025 steeds meer zelf informatie opzoeken en gebruiken om hun keuzes te maken."Het goed luisteren naar mensen over hoe zij hun informatie willen kunnen vinden en welk type informatie ze nodig hebben, is onze core business. Ik hoop dat wij daarin kunnen blijven meebewegen en innoveren. En dat we alert zijn hoe we daarin een goede rol kunnen blijven spelen."Informatie gaat over grenzen heen. Landsgrenzen blijven voorlopig nog wel bestaan, maar uiteinde lijk wordt Europa waarschijnlijk een sterkere eenheid waarbij landen veranderen in regio's of provincies bin nen Europa. Informatie houdt niet op bij grenzen, ook niet bij de grenzen tussen privaat en publiek. Je wordt veel meer partners van elkaar dan datje bezig bent elkaar te bestrijden; er zal een meer doorlopend proces ontstaan. Innovatie wordt door Dorine gedefinieerd als creatief zijn en zorgen datje voortdurend meebeweegt met wat je gebruikerswensen en aan ontwikkelingen doormaken. De bereidheid en de kracht om mee te blijven bewegen en te blijven verbeteren. In je processen, in ideeën, goed om je heen kijken, te luisteren, te delen. 10 Geo-lnfo 2012-3

Geo-Info | 2012 | | pagina 12