Wat doen mijn klasgenoten? De Reünie De afgelopen maanden heb ik veel teruggekeken om te ontdekken hoe de toekomst er uit moet komen te zien. Dat deed ik alleen, maar de meest effectieve momenten heb ik samen met iemand beleefd. Het gesprek, de reflectie, de feedback en de humor gaf mij veel belangrijke informatie. Waar naar toe? Katinka Roebert In de afgelopen maanden vroeg ik me ook af wat mijn studiegenoten zijn gaan doen. Hebben zij hun plek gevonden in het vakgebied? Of doen zij heel wat anders? Staan zij op een kruispunt en is de keuze van de weg nog niet gemaakt? Met het programma De Reünie - met steeds een klas in de hoofdrol, die elkaar najaren weer ontmoeten en onder leiding van Rob Kamphues terug gaan in de tijd - in mijn achterhoofd ontstond het idee van deze serie. In deel 2 zijn Dirk Voets en Stefan Jager aan het woord. Dirk Voets en Stefan Jager zijn allebei in 1989 begonnen aan de opleiding Landmeetkunde/Kartografie in Utrecht. Elk vanuit hun eigen fascinatie. Als hobby dook Dirk in telefoonboeken en spoorboekjes. Ook kwamen met regelmaat landkaarten op tafel. "Ik had een bijzondere interesse in informatiedragers" vertelt Dirk. "De hoeveelheid informatie en de manier van weergeven om het doel van de informatie over te dragen, boeit mij nog steeds.'Toen het studiekeuzemoment Afb.1. Dirk Voets Stefan Jager herkent veel van wat Dirk vertelt. "Ook ik wist niet wat ik wilde studeren na mijn HAVO-diploma. Via vakantiewerk bij mijn neefTheo Musch (nu eigenaar/directeur Azimuth) bij SchlumBerger kwam ik in aanraking met het vak landmeetkunde." Op verschillende plekken in Europa voerde Stefan, als landmeetassistent, uitzetwerkzaamheden uit voor seismisch grondonderzoek ten behoeve van olie-exploitatie. Om het vak verder te leren, schreef Stefan zich in bij de HTS Utrecht voor de opleiding Landmeetkunde. Ook voor Stefan vormden de vakken Waarnemingsrekenen en Natuurkunde een struikelblok en ook hij heeft de studie Landmeetkunde op de MTS afgerond."Ik vond het heel jammer om te moeten stoppen met de studie in Utrecht. Naast de landmeetkundige vakken kregen we onder meer Recht, Bedrijfskunde en Civiele Techniek. Die breedte in de opleiding sprak mij erg aan. We hebben naast de studie ook een leuke tijd gehad met filmnachten, biljarten in een café'Het Stichtse'aan deTwijnstraaten op vrijdagmiddag Landmeetkundig prakticum in het Tolsteegplantsoen." Stefan haalde met veel gemak het MTS-diploma. In die periode (1994) lagen de banen voor het oprapen en zo kreeg Stefan in de laatste maanden van zijn opleiding een baan aangeboden bij Fugro Inparkin Leidschendam."Vanuit deze baan werd ik gedetacheerd bij de provincie dichterbij kwam, werd het duidelijk: HTS in Utrecht, studierichting Kartografie."ln het eerste jaar werd ik geconfronteerd met vakken waar ik niet voor had gekozen, zoals Waarnemingsrekenen, Natuurkunde en Civiele Techniek. Vakken die voor mijn einddoel Kartografie geen enkel nut hadden." Uiteindelijk bleken deze vakken ook het struikelblok. Hij mocht niet verder studeren op de HTS en ging op zoek naar een andere opleiding. Na lang zoeken kwam Dirk uit in Antwerpen bij'HogerTechnisch Onderwijs van het korte type'. Mooie Belgische omschrijving voor een HTS met alleen de technische onderwerpen over Topografie, zonder de'randvakken'. Om de studiebeurs veilig te stellen ging Dirk overdag naar de MTS in Breda en 's avonds naar school en naar huis in Antwerpen. "Antwerpen is mijn stad. Ik heb me op nog geen andere plek zo heerlijk gevoeld" zegt Dirk blij. "Het is een kleine stad, maar de Haven en de ambassades geven de stad allure. Ik heb daar een geweldige tijd gehad." Dirk heeft echtereen missie: de HBO- opleiding Kartografie afronden. In januari 1997 haalt Dirk zijn diploma. Noord-Holland en heb ik veel GBKN naverken- en verwerkingswerkzaamheden uitgevoerd. Al snel bleek dat mijn hart bij de software lag", vervolgt Stefan. Na Fugro Inparkging Stefan bij Bentley in Hoofddorp werken. Binnen de kortste keren was hij Support Analist voor heel Europa. Dat heel Europa blijkt uit het reisschema van de maand mei in 2003. "Op zondag naar Brussel voor een training van vijf dagen. Op vrijdag snel naar huis om op zaterdag het vliegtuig te pakken naar Honduras om een week consultancy te verlenen. Op zondag terugkomen, om tenslotte de dinsdag daarna naar Londen te vliegen om drie dagen problemen op te lossen bij een webapplicatie. Gekkenhuis", vertelt Stefan met Afb.2. Stefan Jager 28 Geo-Info 2012-3

Geo-Info | 2012 | | pagina 30