tSL A fb.3. Thuis in Antwerpen deels een stralende blik in zijn ogen, maar ook deels verveeld. Als ik hem daarnaar vraag, antwoordt hij:"Natuurlijk is het de eerste keren geweldig om zo door Europa te vliegen, cursussen te geven en problemen op Afschaffi te lossen. De keerzijde is voor iedereen ook duidelijk. Mijn sociale leven in Nederland leed eronder." Ook Dirk heeft veel in het buitenland gewerkt en zegt eerlijk dat hij nu nog wel eens verlangt naar die vrijheid. Dirk haalde net als Stefan zijn diploma in de tijd dat Landmeetkundigen overal aan het werk konden."Bij Logisterion (nu Esri NL) leerde ik programmeren in ArcGISen al snel stond ik voor een groep cursisten. Ik vond het delen en overbrengen van kennis erg leuk." Dirk kwam via detachering bij KPN (mobiele netwerkdiensten) en uitzending naar Bosnië en Afghanistan via de NATO in aanraking met de mogelijkheden van Remote Sensing. Na bijna 10 jaar Esri Nederland lag de overstap naar Esri Inc. in Amerika voor de hand. In de functie van Technical Marketeer bouwde Dirk demo's voor klanten uit Europa. Na nog anderhalf jaar Engeland was het tijd Esri te verlaten. Hij werd Industry Manager bij Erdas."De eerste vraag die mij gesteld werd, luidde: "Waar in Europa wil je wonen?" vertelt Dirk."Mijn gedachten gingen uit naar IJsland en Montenegro. Mooie plekken om enkele jaren te vertoeven. Langer nadenkend, kwam ik uiteindelijk 'terug' bij Utrecht. Gewoon in mijn eigen land en dicht bij Schiphol." Inmiddels werkt Dirk alweer vijf jaar bij Imagem als accountmanager Defensie en Veiligheid. Hij houdt zich bezig met mutatiesignalering met remote sensing en fotogrammetrie."lk vind het heel bijzonder te zien dat luchtfoto's en daarmee indirect ook fotogrammetrie voor iedereen zo toegankelijk is geworden. Geen enorme fotogram metrische uitwerkingsinstrumenten, maar slimme software, goede hardware en natuurlijk goede foto's." Na Bentley ging Stefan - met een tussenstap bij de gemeente Den Helder - werken als senior technisch consultant bij Intergraph. Vanuit Hoofddorp is Stefan zowel uitvoerend als adviserend bezig. "In de afgelopen periode heb ik me verder ontwikkeld in meldkamersystemen om de openbare orde en veiligheid te verbeteren. Mijn interesse gaat sterk uit naar incidentmanagement. Het onverwachte en het ongeplande maken mij nieuwsgierig. Het geeft mij heel veel energie bij te dragen aan een snel antwoord op de vraag wat en wie waar naar toe moet om een ramp te bestrijden."Stefan's doel voor de komende jaren ligt op het gebied van mens en techniek."Hoe kan ik mijn kennis van de techniek ten dienste laten komen aan de mens? Ik krijg de meeste energie als ik mijn kennis en kunde kan aanwenden om anderen hun werk goed te laten doen. 112-Meldkamers zijn daar een ultiem voorbeeld van. Daar gaat het tenslotte om het helpen van mensen met acute, vaak levensbedreigende problemen." Als ik Dirk vraag naar zijn toekomstplannen zegt hij het volgende. "Zakelijk gezien wil ik remote sensing en fotogrammetrie toepassen bij organisaties die daar nog helemaal niet aan hebben gedacht. De technieken hebben een enorme potentie, die heel veel organisaties significant verder zouden kunnen helpen! En persoonlijk ben ik enorm voorstander van I RD-stëlSël ^et afschaffen van het Rijksdriehoeksstelsel. Dat klinkt wat heftig, maar ik denk dat we daar als geosector enorm veel profijt van hebben. Het RD was een mooie uitvinding en oplossing, destijds in 1932. Maar ik denk dat we toe zijn aan een nieuw systeem, gebaseerd op ETRS89. En de projectie daarop maakt dan niet eens zo veel uit. Gauss Krüger? Lambert? Mijn stelling is: het is een behoorlijk zure appel om doorheen te bijten, maar als BV Nederland gaat ons dat enorm veel besparen!" 0 «Kift 1 tM Afb.4. Stefan Jager Opvallend in het gesprek - ondanks dat Dirken Stefan elkaar 15 jaar niet hebben gezien - zijn de keuze-overeenkomsten. Beiden van HTS naar MTS. Beiden kozen voor software. Beiden hebben veel in het buitenland gewerkt. En nu vallen de ERDAS- en Intergraph-softwarelijn ook nog onder dezelfde vlag van Hexagon. 1 Katinka Roebert, enthousiaste GIN-vrijwilligeren werkzaam bij Geo-iCT Opleidingen. Geo-lnfo 2012-3 29

Geo-Info | 2012 | | pagina 31