Gi-N Informatie Standaarden voor Basisregistratie Grootschalige Topografie gepubliceerd De standaard Het jaar van implementatie van de BGT Studiemiddag'Vier eeuwen kadastrale kartografie' Programma: Op 21 februari 2012 zijn de standaarden gepubliceerd voor de realisatie van de Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT). De standaarden zijn te downloaden via Geonovum www.geonovum.nl/dossiers/bgtimgeo/destandaard. De BGT is een belangrijk onderdeel van het stelsel van basisregistraties, die eenmalig inwinnen en meervoudig gebruik mogelijk maakt. Door gegevens eenduidig op te slaan, zijn ze herbruikbaar voor alle overheidsorganisaties. Opnieuw inwinnen of intekenen is dus niet meer nodig. Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu werkt samen met toekomstige bronhouders aan de realisatie van de BGT. De BGT leidt tot een gedetailleerde digitale kaart van Nederland. Objec ten zoals gebouwen, wegen, water, spoorlijnen en groen zijn in de registratie eenduidig vastgelegd. Als de digitale kaart klaar is, kunnen alle overheden deze basiskaart gebruiken als onder grond bij verschillende taken. Bijvoorbeeld voor het aanbeste den en inplannen van groenbeheer, het verwerken van meldin gen openbare ruimte, het maken van bestemmingsplannen, of het maken van veiligheidsplannen. In de standaarden is beschreven hoe gegevens moeten worden vastgelegd. Wie het volledige Informatiemodel Grootschalige geografie (IMGeo) - waar het gegevensmodel van de verplichte Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT) onderdeel van is - toepast, legt de locatie van verschillende objecten eenduidig vast. Hierdoor kan zowel de brandweer als de groenbeheerder deze gegevens hergebruiken. IMGeo is afgestemd met CROW voor de groenbeheersystematiek die zij ontwikkelen en met standaarden voor het landelijk gebied. Op basis van de resul taten uit de 3D pilot NL is IMGeo gemodelleerd op basis van CityGML. Hierdoor kan het model optioneel worden uitgebreid met 3D. bron: www.geonovum.nl Dit is het jaar van implementatie van de invoering van de Basis registratie Grootschalige Topografie (BGT). Tijdens de sessie 'De invoering van de BGT, het jaar van de implementatie'vertellen medewerkers van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu, het Landelijk Samenwerkingsverband BGT, het Kadaster en Geonovum over de mogelijkheden, kansen en mate van ondersteuning die wordt geboden bij implementatie. Op donderdag 26 april van 11:25 tot 12:30 uur in congrestheater i. Overheid en ICT: 24-26 april jaarbeurs Utrecht Kijk voor het complete en actuele activiteitenprogramma op www.overheid-en-ict.nl. Op woensdag 25 april 2012 houdt de werkgroep voor de Geschie denis van de Kartografie een studiemiddag bij het Kadaster museum in Arnhem. In samenwerking met het Kadaster biedt de werkgroep vier lezingen over de geschiedenis van de kadastrale kartografie, gevolgd door een rondleiding door het museum. 12.00-12.45 uur 12.45-12.50 uur 12.50-13.15 uur 13.15-13.40 uur Geo-lnformatie Nederland 13.40-14.00 uur Koffie/thee. 14.00-14.25 uur Wim Kamphorst, Van landmeten in 1832 tot hedendaagse gegevensinwinning. De wereld van maten, instrumenten en nauwkeurigheden. 14.25-14.50 uur Zacharias Klaasse, 200 jaar Kadastergeschiede nis en een poging tot bewaring. Ontvangst met broodjes/krentenbol/koffie/ thee/sapje/melk. Huishoudelijke mededelingen. Jan Stehouwer, Het nut van de driehoeksme ting: wat betekenden Frisius, Snellius, Krayenhoff voor de kwaliteit van de kartografie? Hans Giesbertz, Van schepenbank tot kadaster aan de hand van de eigendomsregistratie in Nijmegen tussen 1650 en 1832. Aansluitend vinden rondleidingen plaats in drie groepen van 20 personen. Borrel na afloop. De kosten voor deze studiemiddag bedragen 22,- (inclusief lunch en borrel). U kunt zich opgeven door dit bedrag vóór 18 april 2012 over te maken op gironummer 4878973 t.n.v. GIN-Historische Kartografie in Utrecht. (MHameleers@stadsarchief.amsterdam.nl) 30 Geo-lnfo 2012-3

Geo-Info | 2012 | | pagina 32