DataLand VNG Norm herzien over metadata van geo-informatie Gemeentelijk Geo-Beraad van start gegaan Janneke van der Kruk, (or82) 396 oro, j.vanderkruk@dataland.nl Award Hannah Bonjer voor theedoeken met kaarten Enthousiaste geo-professionals gezocht! Met GIN naar Intergeo? NEN heeft het ontwerp voor NEN-EN-IS019115-1 gepubliceerd. De titel is: Geographic information - Metadata - Fundamentals. Alle belanghebbende partijen kunnen tot 15 april 2012 commentaar insturen naar NEN. Het gepubliceerde ontwerp is een actualisatie van de bestaande IS019115. Deze wordt in twee delen gesplitst. Nu deel 1, straks deel 2: 'Extensions for imagery and gridded data'. U kunt uw commentaar op NEN-EN-IS019115-1 indienen via mevrouw, ir. Annet van der Hom, Consultant, telefoon {015) 2 690 286 of e-mail annet.vanderhorn@nen.nl. Ook voor inhoudelijke informatie over deze norm(en) of over het normalisatieproces kunt u bij haar terecht. (bron: www.nen.nl) Om te komen tot een eigentijdse intergemeentelijke overlegstruc tuur op het gebied van de vastgoed- en geo-informatievoorziening hebben deVNG en DataLand in samenwerking met gemeenten het Gemeentelijk Geo-Beraad (GGB) opgericht. Het Gemeentelijk Geo-Beraad wil: gemeentelijke'geobestuurders'een platform bieden, waardoor zij in gezamenlijkheid tot een advies kunnen komen over ontwik kelingen en (interbestuurlijke) beleidsvoornemens; gemeenten op geo-managementniveau de gelegenheid geven om tijdig, gevraagd en ongevraagd, invloed uit te oefenen op ontwikkelingen en beleidsvoornemens; fungeren als hét kanaal voor het consulteren van gemeentelijk geowerkveld in het kader van haar belangenbehartigende taken; kennisinteractie tussen gemeenten bevorderen. Het GGB is geborgd door een directiebesluit van de VNG en een bestuursbesluit van DataLand en kent drie overlegvormen: het bestuurlijk overleg, het coördinatie-overleg en voor de vier landsde len een regio-overleg. Op 21 maart is het eerste coördinatie-overleg gevoerd waarmee de verbinding tussen het bestuurlijk en het regio-overleg wordt gevormd. Voorzitter van dit overleg is Gabriël van Tiggelen (VNG), secretaris Janneke van der Kruk (DataLand). Aan het overleg nemen daarnaast van elk regio-overleg twee vertegenwoordigers deel. Zij zullen nog voor de zomer de eerste regio-overleggen organiseren, waarvoor alle gemeenten worden uitgenodigd. Meer informatie is te vinden op de nieuwe website van het GGB die half april in de lucht gaat: www.gemeentelijkgeoberaad. nl. Hier vindt u ook een overzicht van contactpersonen. Voor verdere informatie: De Amsterdamse ontwerpster Hannah Bonjer heeft eind 2011 de Overijsselse Erfgoed Design Award, kortweg OE-DA! 2011 gewon nen. Ze kreeg de prijs van 5.000,- voor twee series theedoeken. Ze won ook de publieksprijs 1.000,-). De ene set theedoeken bestaat uit een serie van zes themakaarten. Onder de kaart is een toepasselijke spreuk ingeweven. Hierop zijn niet alleen de groene, stedelijke- en waterstructuren van Overijssel opnieuw in kaart gebracht, maar er zijn ook hoogtekaarten op te vinden, de mate van lichtinval en de verspreiding van monu menten door de provincie. (bron: www.hnnh.nl) Bent u zelf een professional in de'geo'(bodem, water, geo-informatie) Ga naar www.geoweek.nl voor meer informatie of bel met of heeft u kennissen/collega's in het geowerkveld? (030) 23612 63. We zijn nog steeds op zoek naar bedrijven/instellingen die in de GeoWeek (7 t/m 11 mei) een expeditie willen organiseren! (Anouk Adan, KNAG) Van 9 t/m 11 oktober wordt de Intergeo georganiseerd in Hannover. Deze grote beurs is voor vele professionals een must! Het GIN-bestuur wil graag weten of er interesse bestaat om geza menlijk naar deze beurs te gaan. Op welke dag is nog niet duidelijk. Ook nog niet of er kosten aan verbonden zullen zijn. Is er voldoende animo, dan gaan wij ons best doen om de reis zo budgetneutraal mogelijk aan te bieden voor onze leden. Entreekosten zijn voor eigen rekening, maar voor groepen geldt een kortingstarief. Hebt u interesse om (eventueel) gebruikte maken van een gezamenlijke busreis naar de Intergeo? Registreert u zich dan als belangstellende. Bij genoeg animo gaan wij voor u aan de slag! Kijk voor registratie op www.geo-info.nl. Geo-lnfo 2012-2 31

Geo-Info | 2012 | | pagina 33