Wat doen mijn klasgenoten? De Reünie In de zomermaanden van 2011 heb ik veel teruggekeken om te ontdekken hoe de toekomst er uit moet komen te zien. Dat deed ik alleen, maar de meest effectieve momenten heb ik samen met iemand beleefd. Het gesprek, de reflectie, de feedback, de humor gaven mij veel belangrijke informatie. Elke dag lachen! In die periode vroeg ik mij ook af wat mijn studiegenoten zijn gaan doen. Hebben zij hun plek gevonden in het vakgebied? Doen zij heel wat anders? Of staan zij op een kruispunt en is de keuze van de weg nog niet gemaakt? Met het programma De Reünie - met steeds een klas in de hoofdrol, leerlingen van toen die elkaar na jaren weer ontmoeten en onder leiding van Rob Kamphues terug gaan in de tijd - in mijn achterhoofd ontstond het idee van deze serie. In serie 3 zijn Joost Assendelft en Paul Bruinsma aan het woord. Joost en Paul ontmoet ik in het'oude'Provinciehuis te Utrecht, de werkomgeving van Paul. Oud, omdat op 16 april jl. 880 provinciemedewerkers verhuisden naar het voormalige Fortis-gebouw. De witte toren, goed zichtbaar vanaf de A12. De rol van vaders in de studiekeuze van hun zonen, viel mij al op bij eerdere gesprekken in deze serie. Ook bij de studiekeuze van Joost en Paul spelen hun vaders een rol. De vader van Paul was landmeter bij Rijkswaterstaat. Als klein jongetje mocht Paul met regelmaat mee naar de Waddeneilanden. Toch wilde hij niet hetzelfde vak als zijn vader. Het werd Civiele Techniek op de MTS in Leeuwarden. "Toen bleek dat ik uitblonk in het vak landmeetkunde", vertelt Paul, "volgde ik een jaar de kopstudie Landmeet kunde in Groningen en haalde direct mijn HAVO-certificaten voor wis- en natuurkunde. Een logische vervolgstap was de Joost Assendelft. HBO-opleiding Geodesie in Utrecht.Toch hetzelfde als mijn vader." Joost is geboren inVenlo.Toen hij 14 was, verhuisde het gezin Assendelft naarVelserbroekin Noord- 1 Paul Bruinsma met op de achtergrond het nieuwe provinciehuis. Holland. Na de middelbare school wilde hij naar de Vervoersacademie in Venlo. Joost vroeg zich toen oprecht af of het een bewuste studiekeuze was of dat hij graag terug wilde naar Venlo. Dat laatste was het geval. "Geen goede reden voor het kiezen van een studie", vervolgt Joost."In gesprekken vertelde mijn vader wel eens dat hij - als hij opnieuw mocht kiezen - graag landmeter wilde worden. Toen uit een beroepskeuzetest de voorkeur voor binnen- en buitenwerk naar voren kwam, was de keuze voor Geodesie in Utrecht snel gemaakt." Joost heeft na de studie Geodesie een jaar bedrijfskunde gestu deerd in Amsterdam. "Dit is een zeer goede beslissing geweest. In Utrecht lag de focus op inhoud en theorie. In Amsterdam kreeg ik les van docenten uit de praktijken kreeg ik inzicht in organisaties en toepassingen". Paul knikt en vertelt dat hij positief terug kijkt op de opleiding, maar dat hij onderwijs op het gebied van bedrijfskunde, organisatiekunde en leidinggeven zeker heeft gemist. Paul heeft bij verschillende organisaties gewerkt. "Ik ben begon nen bij NS, daarna Grontmij en via de gemeentes Woerden en Huizen ben ik bij de provincie Utrecht terecht gekomen." De eerste acties als teamleider bij de provincie herinnert Paul zich nog goed. "Allereerst richtte ik mij op het samenvoegen van 14 Geo-lnfo 2012-5

Geo-Info | 2012 | | pagina 16