Goed samenwerken, geen vrienden Werkweek in Kootwijk. de afdeling Kartografie en Landmeten. Vervolgens ben ik begon nen met het beschrijven van de werkprocessen met als doel de specialisten breder en vervangbaar te maken. Specialisten hebben het of heel druk of ze hebben niets te doen!" Het contact en de intervisie met collega teamleiders binnen de organisatie heeft hem geholpen een eigen managementstijl te ontwikkelen. Goed samenwerken, maar geen vrienden hoeven te zijn en aansturing vanuit de inhoud kenmerkt Pauls strategie. Joost is ruim t6 jaar trouw aan Advin, een zusje van familiebedrijf Dura Vermeer. "Een studiegenoot werkte bij Advin, maar kreeg een andere baan en tipte mij voor de vrijgekomen functie", vertelt Joost. "Tot op de dag van vandaag een goede keuze. Naast interessant en uitda gend inhoudelijk werk wordt er ook elke dag gelachen." Via projectcoƶrdinator wordt Joost al snel afdelingshoofd in Hoofddorp."Op zich een grote stap, maar mijn frisse en onbe vangen blik werd gewaardeerd door mijn collega afdelingshoof den. Daardoor kreeg ik zelfvertrouwen en plezier in de functie." Inmiddels is Joost Teammanager Geo-informatie. Geen afde lingen verspreid over het land. Alle projecten worden centraal vanuit Hoofddorp aangestuurd. Ook Joost is - net als Paul - bij zijn afdeling begonnen met het uniformeren van werkprocessen en apparatuur. Als de BGT ter sprake komt kijken Paul en Joost elkaar aan. Paul is blij met de komst."lk zie de komst van de BGT als stok achter de deur om eindelijk het beheer van de openbare ruimte goed op poten te zetten." Joost vraagt zich daarentegen hardop af hoe het mogelijk is dat 415 gemeenten gaan samenwerken en de BGT tot een goed eindresultaat weten te brengen."Het lukt ons niet eens om gezamenlijk op te trekken binnen een groot project. Laat staan dat het alle gemeenten en andere bronhou ders wel gaat lukken!" Paul kijkt bedenkelijk en kent geen uitstel. "Wij gaan van start met de vervaardiging van de BGT. Al was het alleen maar om ons eigen werkproces te verbeteren." Tot slot een blik in de toekomst. Paul hoopt op een grote ontwikkeling op het gebied van transparantie en communi catie binnen de overheid. "Wat doet de Provincie en hoe doen wij het? Burgers willen het weten. Ook zal er meer werken diensten worden ingekocht via contracten met externe partijen."Ook vraagt Paul zich af wie hem straks gaat adviseren als zijn oudere collega's weg zijn. "Huur mij maar in", zegt Joost met een vrolijke lach op zijn gezicht. Joost heeft de concurrentie de afgelopen jaren zien groeien. "En dat zal de komende jaren niet minder worden. Het gaat straks niet alleen om het leveren van een goed pro duct. De relatie met de klant en het onderscheidend vermogen gaan de doorslag geven. Daarnaast moetje als bedrijf op de hoogte blijven van en werken met de nieuwste ontwikkelingen. Bij ons is dat momenteel Geo-ICT en het mobiel laserscannen, wat we hebben ondergebracht in een nieuwe BV, namelijk M3DM BV; dit staat voor Mobile 3D Mapping. Geweldig! Maar", vult Joost aan, "De mensen zijn het kapitaal van Advin. De sfeer is bepalend voor het succes." Katinka Roebert GIN vrijwilliger en werkzaam bij Geo-ICT Opleidingen Bent u ook benieuwd naar een oud-studiegenoot? Wilt u graag weer in gesprek komen? Neem contact op via katinka- roebert@hotmail.com en ik organiseer een ontmoeting. Geo-lnfo 2012-5 15

Geo-Info | 2012 | | pagina 17