ir. M.E.E. Haagmans In memoriam (1960-2012) Onze collega Eric Haagmans overleed op dinsdag 1 mei. Hij was thuis bij zijn familie. Eric is 51 jaar geworden. De uitvaart vond plaats op 7 mei vanuit de Heilige Antoniuskerk in Den Haag. Eric was al geruime tijd ernstig ziek en zou de strijd met zijn ziekte niet meer kunnen winnen. Maar ook met die wetenschap komt het bericht van zijn overlijden hard aan. Eric heeft een lange loopbaan gehad binnen Rijkswaterstaat; aanvankelijk bij de Meetkundige Dienst en later de Adviesdienst Geo-informatie en ICT en de Data-ICT-Dienst. Eric was van oorsprong geodetisch ingenieur (studiejaren 1979-1986) en is in de hoedanigheid van projectleider in 1991 voor de toenmalige Meetkundige Dienst gaan werken. Daarvoor had hij al een viertal jaren bij de Dienst der Hydrografie van het Ministerie van Defensie gewerkt. Binnen de Meetkundige Dienst werd hij in 1996 afdelingshoofd, eerst van de afdeling Mariene Geodesie en later de afdeling Advies en Onderzoek Remote Sensing en als laatste de afdeling Terrestrische Productie. In 2005 is Eric aan de slag gegaan als teamleider van het cluster Marktbenutting bij de AGI. In die hoedanigheid heeft hij voor verschillende afdelingen gewerkt en heeft de overgang van AGI naar DID meegemaakt. Eric hield zich vooral bezig met het inko pen van datadiensten, een beweging van veel kleine naar grote raamcontracten begeleidend. Daarmee heeft hij bijgedragen aan een efficiëntere en effectievere overheid. We hebben veel respect voor zijn inzet voor Rijkswaterstaat en de enorme gedrevenheid waarmee hij zijn werk heeft gedaan. In 2007 werd kanker bij hem geconstateerd en er volgde een lange periode van goed en slecht nieuws. In november 2011 heeft hij besloten niet meer aan een nieuwe experimentele therapie deel te nemen. Eric heeft tot februari 2012 gewerkt en was tot het laatst betrokken. We konden tot het laatst op zijn deskundig heid rekenen. Hij kon op grond van zijn enorme staat van dienst goed relativeren en wist ook met veel humor zijn collega's en de organisatie scherp te houden. We zullen onze collega erg missen. Onze gedachten gaan uit naar Erics familie. We wensen hen veel sterkte toe. Arie Versluis ert Angelien van Boxtel 26 Geo-Info 2012-5

Geo-Info | 2012 | | pagina 28