Bedrijven en diensten Google ontwikkelt bril voor augmented reality (Google's Goggles) Kadaster(hulp)kaarten te koop Man vindt na 25 jaar familie terug via Google Earth Zoeken via Google Earth Moeder leeft nog Bi Google werkt aan de ontwikkeling van'augmented reality'-bril, die er voldoende redelijk uitziet om je mee in het openbaar te vertonen. Brillen waarin zicht en scherminformatie worden samengevoegd zijn al eerder vertoond, maar Google claimt er in te zijn geslaagd de schermfunctie onder te brengen in een zodanig klein component dat deze in het dagelijks sociaal verkeer nauwelijks nog als storend kan worden ervaren. De techno logiegigant droomt zich dan ook al af over praktische functies in de sfeer van augemen- ted reality: de bril zou zijn drager in tal van situaties de weg kunnen wijzen door visuele informatie toe te voegen aan het normale beeld van de werkelijkheid. Variërend van route-informatie - in winkels, op vliegvelden en op straat - tot aanwijzingen bij bezighe den in de keuken of op het werk. Op z'n 'plus'-site geeft Google een beeld van hoe het zich de toekomst voorstelt. In het begeleidende You-Tubeflimpje wordt de bril min of meer neergezet als een extra interface voor de smartphone, met behalve geo-informatie ook weerberichten, agenda- en contactgegevens. De digitale informatie wordt via een displaymodule, op enige centimeters afstand schuin boven het rechter brillenglas, in het zicht van de gebruiker geprojecteerd. Behalve dat de bril informatie aanbiedt, zou deze ook in staat zijn aanwijzingen van de drager op te pikken, onder meer via een ingebouwde microfoon. Google hoopt met de bekendmaking van 'Project Glass' reacties uit te lokken die van nut zijn voor de verdere ontwikkeling van de bril. Over de termijn waarop de Google- bril commercieel beschikbaar zou kunnen komen of over de verwachte kostprijs meldt Google nog niet. (bron: automatiseringsgids) KI. folio. Map met 59 originele kadaster- kaarten 1900 -1912. Kaarten en hulpkaarten, tekeningen van percelen in de gemeente; Abcoude Proostdij (1), Alkemade (6), Barwaardswoude (4), Diemen (6), Diemerbruggen (4), Hof van Delft (1), Meerssen (1), Muiden (2), Mijdrecht (11), Naaldwijk (3), Rotterdam (3), Rijnvaartsche Polder (1), Rijswijk (1), Scheveningen (2), Schipluiden (2), Slenaken (1), Wassenaar (1), Wateringen (2) en Zwammerdam (2) en 5 kaarten zonder plaatsnaam, maar met kadasternummers. Enkele kaarten gesigneerd'De Landmeter' C.J.Trouw Jzn *Originele handgete- kende kadaster(hulp)kaarten in kleur. EUR 600.00. (www.antiqbook.com) Een man uit India, die 25 jaar geleden gescheiden was geraakt van zijn familie, heeft deze op een heel bijzondere manier teruggevonden. De man, Saroo, vertelde aan de BBC dat hij als vijfjarige met zijn broer treinen schoonmaakte. Op een avond was hij zo moe dat hij op het station in slaap viel. Toen hij wakker werd, zag hij zijn broer niet meer, en hij stapte in paniek de eerste trein in die hij zag. De trein kwam 14 uur later aan in de miljoenenstad Calcutta. Saroo wist niet hoe het dorp heette waar hij vandaan kwam, en werd veroordeeld tot een leven als bede laar. Uiteindelijk kwam hij in een weeshuis terecht en werd hij geadopteerd door een stel uitTasmanië. Saroo was gelukkig met zijn nieuwe leven, maar toch bleef het aan hem knagen hoe het met zijn familie zou zijn. Uiteindelijk kreeg hij een lumineus idee: hij rekende uit hoe ver een trein in India in 14 uur kan reizen (1200 kilometer) en trok op een landkaart een cirkel met die afstand rond Calcutta. Op Google Earth bekeek hij ver volgens de plaatsen langs de cirkel.Tot zijn grote verbazing vond hij al snel zijn dorp, Khandwa. Hij herkende het aan de dam en de waterval even verderop, waar hij vaak speelde. Saroo is naar zijn dorp teruggegaan. Zijn oude huis was vervallen en verlaten. Maar een buurtbewoner wist te achter halen waar zijn moeder nu leefde en zo werden de twee na 25 jaar weer herenigd. Er was ook slecht nieuws: kort nadat Saroo verdween, verongelukte zijn broer. (BBC News) 30 Geo-Info 2012-5

Geo-Info | 2012 | | pagina 32