-% Vlakgeometrie Plaatsbepalings punten Brongegevens De kwaliteitsmonitoring van de BGT kan metplaatsbepalings punten worden ondersteund Gegevens bij plaatsbepalingspunten Tot slot 11 10 12 e Vmiifctfi 13 14 wegfed is wgdeei Fig. 4. De samenhang tussen objecten en plaatsbepalingspunten in principe generiek en per object terwijl de tweede uitsluitend geldt per plaats- bepalingspunt. De normkwaliteit wordt beschreven met: Actualiteit; Positionele nauwkeurigheid; Volledigheid; Logische consistentie Tijd, onderverdeeld in naar nauwkeu righeid, consistentie en geldigheid; Thematische nauwkeurigheid (juist heid). Voor de meeste objecten is het toege staan om de inwinning via luchtfoto's te doen die jaarlijks worden geactualiseerd. Alleen bij de objecten pand, wegdeel, overbruggingsdeel en tunneldeel moet een inwinningsmethode worden gehan teerd die een hogere bijhoudingsfrequen- tie mogelijk maakt. Anders dan bij zaakdossier-georiënteerde basisregistraties, heeft men bij de BGT niet de beschikking over brondocumen ten. De brondocumenten zijn van belang als vastlegging van een gebeurtenis en waaruit de gegevens worden over genomen in de basisregistratie. Zo kan men de herkomst van gegevens in een basisregistratie onderzoeken. Voor de BGT is ook deze naspeurbaarheid van belang. Om die te borgen is er voor gekozen om de plaatsbepalingspunten, die ten grondslag liggen aan de objecten in de BGT, ook in de BGT vast te leggen. Het is daarbij gewenst om van deze plaatsbepa lingspunten een aantal gegevens vast te leggen. Als dit niet zou plaatsvinden dan heeft de registratie van deze punten geen enkele waarde en zijn ze te vergelijken met blanco brondocu menten. Ook de kwaliteitsmonitoring van de BGT kan met deze plaatsbepalingspunten worden ondersteund. Voor plaatsbepalingspunten is een mini male groep aan gegevens gekozen die informatie geven over de inwinning: de instantie die het plaatsbepalingpunt heeft bepaald; het tijdstip van inwinning; de wijze waarop een plaatsbepalings- punt is ingewonnen; de gerealiseerde geometrische nauw keurigheid van ten opzichte van de werkelijkheid. Voor de transitie naar de BGT geldt hiervoor een soepeler regime omdat deze gegevens in huidige gegevensverzamelin gen veelal nog niet werden bewaard. Met de BGT wordt de basisinformatie uit de grootschalige topografie op een nieuw informatiekundig niveau gebracht die in de informatiehuishoudingen van over- heidorganisaties goed te verankeren is en toekomstvast opgehangen is in het Stelsel van Basisregistraties. De gegevens- catalogusen het objectenhandboek kunt u, naast andere documenten over de BGT, vinden op www.geonovum.nl/dossiers/bgt. BGT-object Actuaiiteiti van object in maanden Positionele nauwkeurigheid tussen punten van object in cm Idealisatie per punt van object in cm Wegdeel 6 30 2-5 Onderst, wegdeel 18 30 5-10 Spoor 18 30 2-5 Onbegroeid, terreindeel 18 60 10 Begroeid terreindeel 18 60 10 Waterdeel 18 60 10 Pand 6 30 0-2 Overig bouwwerk 18 60 Afhankelijk van type Overbruggingsdeel 6 30 0-2 Tunneldeel 6 30 0-2 Ov. kunstwerkdeel 18 30 Scheiding 18 Afhankelijk van type Afhankelijk van type Kering 18 6o 10 Tabel t. De actualiteit van de BGT is nog niet definitief vastgesteld. De hier vermelde waarden moeten daarom worden gezien als een voorstel. 16 Geo-lnfo 2012-6

Geo-Info | 2012 | | pagina 18