Beheer Openbare Ruimte De meeste van deze objecttypen hebben een attribuut'type'waarmee het object nader geclassificeerd kan worden. Zo kan bijvoorbeeld een bord worden opgenomen met de nadere classificatie 'informatiebord'. Maar ook dit is optioneel; het attribuut mag worden weggelaten. Zo kan men ervoor kiezen bijvoorbeeld alle borden op te nemen, maar niet nader te classificeren om wat voor soort bord het gaat (zie tabel i). In figuur 2 is als voorbeeld het type boom- spiegel van het object weginrichtingsele- ment weergegeven. 2. Nadere verdieping van de classificatie en/ of een uitbreiding van de populatie van het objecttype Naast extra, optionele objecttypen, bevat IMGeo voor de meeste BGT-objecttypen een nadere verdieping van de classificatie en/of een uitbreiding van de populatie van het objecttype. Zowel de verdieping van BGT-classificaties als de uitbreiding van de populatie komen tot uitdrukking in de uitbreiding die IMGeo kent van de BGT- domeinwaardenlijsten. Een voorbeeld van zo'n verdieping staat in tabel 2. 3. Uitbreidingen van de populatie van BGT- objecttypen Dit zijn uitbreidingen van bestaande BGT objecttypen. De populatie van kunst- werkdeel is uitgebreid met o.a. keermuur, overkluizing, duiker, en faunavoorziening. Kunstwerken van deze soort worden in informatiebord Een bord met daarop specifieke actuele informatie, zoals plattegronden of vertrektij den. (bron: IMGeo 1.0) plaatsnaambord Een bord waarop een naam van een (woon)plaats of locatie is vermeld, (bron: IMGeo 1.0) straatnaambord Bord waarop de door de gemeente vastgestelde naam van de straat is vermeld. Bord kan zich op een paal of aan de gevel bevinden, (bron: IMGeo 1.0) verkeersbord Bord waarop een verkeersteken is aangebracht en waarvan de uitvoering wettelijk is voorgeschreven volgens het'Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RW 1990X (bron: IMGeo 2.0) scheepvaartbord Bord waaropeen scheepvaartteken is aangebracht en waarvan de uitvoering als richtlijn is voorgeschreven volgens'Richtlijnen Scheepvaarttekens (RST 2008)'. (bron: IMGeo 2.0) verklikker trans portleiding Bovengrondse voorziening om een ondergrondse transportleiding te markeren, (bron: IMGeo 1.0) reclamebord Vrijstaand bord/zuil waarop rondom of aan één of meer zijden affiches kunnen worden (of zijn) geplakt, (bron: CROW) wegwijzer Constructie voorzien van een of meer panelen met informatie ten behoeve van de bewegwijzering, (bron: CROW) waarschuwingshek Constructie in de vorm van een hek, voorzien van rode en witte blokken of chevrons, die het verkeer attendeert op een gevarenpunt. (bron: CROW) dynamische snel heidsindicator Een snelheidsinformatiebord dat in "real time"de snelheid van de weggebruikers aanduidt, (bron: IMGeo 2.0) Tabel 1. Type borden Boom spiegel Boom Fig. 2. Boom en boomspiegel als onderdeel van IMGeo-optioneel Wegdeel carpool plaats bushalte verkeers drempel mülgoot Kunstwerkdeel keer muur over kluL/iny duiker fauna voorziening vis passage bodem val coupure ponton voorde Scheiding draad fauna raster raster Overig bouwwerk bunker 5pOOr (haven) kraan de BGT niet opgenomen maar mogen in IMGeo wel worden opgenomen. Een voor beeld staat in figuur 3. Beheertopografie gaat over het opdelen van objecten ten behoeve van beheer. «BGT» Wegdeel bestaat Wegyak Onderdeel Wegva kOndend eel Fig. 3. Een voorbeeld van een uitbreiding van de populatie van een objecttype. 18 Geo-lnfo 2012-6 Fig. 4. Relatie BGT met beheerobjecten

Geo-Info | 2012 | | pagina 20