Voorstellen nieuwe bestuursleden Afsluitend IMGeo bevat uitsluitend indelingen die rekening houden met beheerdoeleinden geplakt), etc. (fig. 5). In de 3D pilot fase2 wordt momenteel het IMGeo 2D voor beeldbestand verrijkt met 3D. Hierdoor kunnen organisaties en leveranciers bekijken en testen hoe 3D IMGeo is beschreven. Dit 3D voorbeeldbestand zal na de zomer op de website van Geonovum beschikbaar zijn. Zie voor meer informatie over BGT en 3D het artikel van Jantien Stoter, pag. 30 van dit blad. Dankzij ieders inbreng, en met name die van de deelnemers van de IMGeo-werk- groep en de 3D-pilot, is 'IMGeo optioneel' een goede basis voor ieders uitbreidingen op het verplichte BGT-deel van IMGeo. Doordat het verplichte en optionele deel in één IMGeo-standaard is opgenomen (en aangesloten op internationale stan daarden) is de standaard geïntegreerd en toekomstvast. Het lukt ons niet zonder u om deze standaard blijvend te laten aan sluiten op uw toepas singsgebieden. Wij vragen u daarom bij opmerkingen of wensen dit aan ons te melden via de Geonovum-website. IMGeo is van ons allemaal! Nieuwe secretaris Geo Informa tie Nederland: Mark Verlaat Wie ben ik? Ik ben Mark Verlaat, 25 jaar jong en ik woon in Steenwijk. Sinds december 2009 woon ik samen met Nadine Jagt. Sinds mijn jonge jeugd ben ik al gek op landkaarten en atlassen. In december 2011 ben ik afgestudeerd aan de NHL Hogeschool te Leeuwarden. Hier heb ik de Lerarenopleiding Aardrijkskunde gevolgd.Tijdens de stages ben ik er achter gekomen dat ik de wereld van geo-informatie en GIS erg interessant vind. Tijdens mijn opleiding heb ik drie stages binnen het onderwijs gevolgd en drie stages buiten het onderwijs. De stages buiten het onderwijs waren bij de gemeente Kollumerland, het Ministe rie van Defensie en bij het Kadaster. Na het behalen van het getuigschrift, ben ik op zoek naar een functie binnen de geo-wereld. Hendrik Westerbeek heeft mij gevraagd of ik interesse had om secretaris te worden voor Geo Informatie Nederland. Daarna heb ik contact gehad met Marien de Bakker en zo hebben wij een afspraak gemaakt in Amersfoort. Hier heb ik met het bestuur gesproken en nadien mij als secretaris beschikbaar gesteld. De reden hiervoor is dat ik deze functie een uitgelezen kans vind om kennis op te doen in de geo-wereld. In het privéleven ben ik nog actief als scheidsrechter voor de KNVB en sta ik elke zondag op de Nederlandse velden. Hier leid ik wedstrijden bij de senioren in de 2e, 3e en 4e klasse. Klaas van der Hoek Ik ben sinds 1974 werkzaam bij het Kadaster en daarmee binnen het geo- gebeuren. Dat was een tijd waar het nog voor de hand lag datje wat vooreen ander, en dus ook voor een vereniging, deed. Een trend die ik steeds minder bespeur. Het wordt steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden. Dat geldt voor de sportvereniging in dorp en stad, maar geldt ook voor activiteiten welke wat minder directe betrekking hebben op het werk. Ik denk dan bijvoorbeeld aan Geo Informatie Nederland. Laten we metz'n allen het wij-gevoel uitstralen. Trots zijn op ons vak. Laten we dat delen door middel van artikelen schrijven voor ons blad of activiteiten organiseren voor onze leden en vakgenoten. Dit als introductie op mijn introductie. Al mijn werkzame leven heb ik dus bij een werkgever doorgebracht. En met heel veel plezier. Geen dag hetzelfde is tot op heden mijn ervaring. Ik speel op dit moment de rol van productma nager Basisregistratie Kadaster GEO bij het Kadaster. Dit betekent dat ik iets te zeggen heb over de kadastrale kaart. En dat van inwinning, verwerking van die inwinning tot en met het eindpro duct, in analoge dan wel digitale vorm. Een prachtige rol die ik met veel plezier vervul. Daarnaast ben ik betrokken bij het geo-onderwijs en adviseer wel eens in het buitenland. Privé: getrouwd, weer op het punt zoals we indertijd begonnen zijn: met z'n tweetjes weer thuis. Op een mooi plekje in het midden van het land, geheel vrij- wonend. De beide kinderen uitgevlogen, op dit moment één in het, voor mij, verre westen, en de andere nog verder weg over de grote plas. Beide kinderen niet meer alleen, dus in die zin is ons gezin verdubbeld. Wat mijn hobby's betreft; ik heb er vele. De grootste heeft te maken met sierkip- pen. Ook daar ben ik internationaal regelmatig op pad namens Nederland. 20 Geo-Info 2012-6

Geo-Info | 2012 | | pagina 22