Hoe interesseren we scholieren? Hoe interesseren we scholieren voor Geo-informatie? Dat was de titel van een discussie in de GIN-groep op Linkedln begin dit jaar. Over één ding waren de deelnemers aan de discussie het snel eens. Ondanks dat het gebruik van geo-informatie steeds meer gemeengoed wordt, blijft behoefte aan geo-specialisten op MBO- en HBO-niveau bestaan. Maar waarom blijft het dan toch zo moeilijk om genoeg studenten te krijgen? Gastles welkom Voorbereiding Maarten Smits, Beleidsadviseur geo-informatie gemeente Sittard-Geleen, maarten.smits@sittard-geleen.nl Onbekendheid! Als je nooit van een studie gehoord hebt, kun je er moeilijk voor kiezen. En dan kunnen we wel naar de scholen wijzen en zeggen dat ze te weinig aandacht aan geo-informatie geven, maar waarschijnlijk heeft het meer effect als we ze daarbij helpen. Maar hoe doe je dat dan? Dat is wat mijzelf lang heeft tegengehouden. Ik wilde wel scholieren bekend maken met ons vakgebied, maar had geen idee hoe. Wat en hoe vertel je tieners iets over geo-informatie zonder dat ze na vijf minuten al afgehaakt zijn? Het laatste zetje dat ik nodig had kwam van mijn oude middelbare school, het Graaf Huyn College (GHC) in Geleen. leder jaar wordt daar de GHC-award uitgereikt aan een leerling met een bijzonder talent. De dag staat helemaal in het teken van talent. Het talent dat de school heeft voortgebracht in de loop der jaren en het aanstormend talent dat momenteel op de school zit. In dat kader is ook aan oud-leerlingen gevraagd om op die dag gastlessen te geven. En als je geo-informa tie gestudeerd hebt, heb je in ieder geval talent voor het maken van goede studie keuzes. Logisch dus dat ik ook gastlessen zou gaan geven. Vorig jaar had ik al geoefend met een gastles over landkaarten en kaartprojec ties op de basisschool waar mijn vrouw les geeft. Daar was ik al positief verrast over hoe goed de kinderen meededen en hoe ver ze al komen door gewoon logisch na te denken. Maar dat was voor groep 5 en 6. Toch iets anders dan leerlingen van 4 en 5 VWO. Gelukkig zijn er in de geo-wereld genoeg mensen die willen helpen. Met petjes op. Graaf Huyn College in Waereldsjtad (Geleen). 8 Geo-lnfo 2012-7

Geo-Info | 2012 | | pagina 10