ALV en eerste regiobijeenkomst Mid-West D Vore: I an De Algemene Ledenvergadering (ALV) van GIN van 31 mei 2012 bij Grontmij in Waddinxveen stond weer in het teken van vertrouwen in het bestuur. Er waren net 20 leden èn drie dames van dienstverlener MOS, maar die waren volgens voorzitter Peter Hoogwerf'bijna geen gasten meer". Einde terrestrische inwinning? 2011: minder leden meer vermogen In memoriam erelid prof. ir. G.A. van Wely Geo-lnformatie Nederland V X* I O I CI M Het aantal leden plus bedrijfsabonnees is gedaald. Een nieuw lid vroeg naar de andere redenen voor de afname dan de al in het verslag genoemde forse contribu tieverhoging. Daar wordt nu bij opzeggen naar gevraagd en volgens interim-secre taris Marien de Bakker wordt dat op de volgende ALV gepresenteerd. Op de vraag hoeveel mensen van de Linkedln-com- munity GIN-lid zijn was zijn antwoord dat alleen de (absente) moderator Jan-Willem van Eek dat zou kunnen zeggen. Penning meester Guido Quik werd gedechargeerd met een jaarrekening met een positief saldo van 20.751, waardoor het vermo gen steeg naar 343.624 (wel dankzij in 2012 weer mankerende congresbaten). Hendrik Westerbeek trad af als bestuurslid: hij was absent, maar de dank volgt! In zijn plaats werd als BVK-afgevaardigde redacteur Klaas van der Hoek gekozen. Mark Verlaat werd, eveneens met applaus, verkozen tot bestuurslid in de tot dan nog bestaande secretariaatsvacature. In num mer 2012-6 zijn ze reeds voorgesteld. Aansluitend aan de ALV en inclusief 'oosterlingen'was er de eerste regiobij eenkomst Mid-West, georganiseerd door de regiocommissie Noord-West. Koos Krijnders daarvan dacht gezien de geringe opkomst aan een fusie naar één regio West, maar eerst aan een herhaling van het programma in Noord-West.'Einde ter restrische inwinning?'was de titel, maar geen van de drie lezingen bevestigde die vraag. (Twee dagen na de sessie kwam Geo-lnfo 2012-5 uit met in de agenda zelfs Afb. 1 Vertrouwd bestuur: De Bakker, Quik, Luis en Hoogwerf. een titelvariant zonder vraagteken!) Bart van der Lely (productmanager Gront mij) gaf onderzijn titel'Innovatief inwinnen' een overzicht van methoden daarvoor en zei al snel:'Ik pretendeer zeker niet dat tachymetrie de langste tijd heeft gehad.' Met software was er volledige controle op NAVJ: nauwkeurig heid, actualiteit, volledigheid en juistheid. Ook het met de pencom- puter overnemen van de besturing van de tachymeter en het aansluiten op bestaande topografie kwam aan de orde. Hij kreeg daar in den lande wel twee bezwaren tegen te horen: te zwaar en te moeilijk. Uitwer- Via het GIN-jaarverslag 2011 vernam ook de redactie in 2012 pas van het overlijden van het erelid prof.ir. G.A. van Wely (1916-2010). Hij ging als hoogleraar landmeten, waterpassen en geodesie in Wageningen in 1983 met emeritaat (zie Geodesia 1983-4) en overleed op 23 juni 2010. king van fotogrammetrie veranderde van exclusief grootschalig naar gemeengoed door Planar 3D monitors.'De gereedschaps kist van de landmeter wordt steeds groter', vond Van der Lely. (Het werkterrein vast ook: bij zijn filmpjes ontbrak die van het meten van Friese ijsdikten met het grondra darsysteem niet.) Robert Kroon (CEO Geodelta) had onder zijn titel 'Innovatief inwin nen'eerst een mooi relativerend verhaal over minder of anders werken. Innoveren veronderstelt volgens hem meer markt kansen. Hij gaf ondernemers de tip om bij minder dan 5% winst met het werkte stoppen en leuke dingen te gaan doen. ('Nokia ging ook van laarzen via tv's naar mobieltjes.') Uit een van zijn filmpjes bleek Geodelta ook de maatvoering te hebben gedaan van een onbemande raket die (om andere redenen) leerzaam explodeerde. 'Fouten in topografische data merkje pas jaren later, bij ons ploft het niet gelijk', zo 10 Geo-lnfo 2012-7

Geo-Info | 2012 | | pagina 12