Kadaster in 'De barmhartige Samaritaan' in Oekraïne vervolgde hij spijtig. Het belang van vak manschap is zo immers minder zichtbaar. Financieel vergeleek hij de aanbesteding van de BGT met die van 15 strekkende meter autosnelweg. Bij Rijkswaterstaat vond hij overigens de mantra 'Markt tenzij' doorgeschoten: er bleef te weinig over van de vroegere Meetkundige Dienst. Volgens hem moet de publieke sector, ook bij het Kadaster, weer investeren in kennis. In de presentatie van beeldinwin- ningstechnieken door Kroon viel op dat hij voor actualisaties oblique-opnames waardeerde boven panoramabeelden. "Denk anders: definieer watje nodig hebt en misschien kun je wel meer zelf doen dan je denkt", zo luidde zijn slottip. Aralt Brilman (Gl-coördinator Almere) sprak over'Optimaliseren mutatiebeheer'. Gemeenten zijn als bronhouder al betrok ken bij vele mutaties en hoeven die niet uit luchtfoto's te detecteren. ("Vergunningsvrij bouwen hadden ze nooit moeten doen zonder meldingsplicht") Beheerders kregen in zijn groeistad een meldingsplicht en landmeters dan een meetplicht. De rol van een proces-verbaal van opneming na uitvoering is helder en bij alleen digitale bestekken 'weetje nooit of het meetrijp is', ervoer Brilman, die minder dan 2% missers in de kaart heeft en een GBKN-melding niet leuk vindt. Hoewel ook de kansen met object-plantopografie aan de orde kwa men wilde ook hij geen 'ja'zeggen op het einde van terrestrisch meten. Minstens het checken van knooppunten zou resteren. Mooi was zijn slotsheet-met-logo over optimaliseren van mutatiebeheer: beGIN. Adri den Boer Afb. 2 Nieuwe bestuursleden: Klaas van der Hoek en Mark Verlaat. Het nieuwe deel 6 van de inventaris van het bedrijfsmuseum van het Kadaster bevat ook wat vaatwerk in een lang verlaten geel-groene huisstijl. Veel meer daarvan wordt, net als afgedankt gemerkt K-bestek, anno 2012 nog dagelijks benut in het oud- Hongaarse deel van Oekraïne. Het gaat om een christelijk kindertehuis in Nagydobrony met de naam 'Az Irgalmas Samaritanus' (De Barmhartige Samaritaan)Op de foto worden de kopjes graag gepresenteerd door Horvath Marianna, daar opgegroeid en nu werkzaam in de keuken. Adri den Boer Geo-lnfo 2012-7 11

Geo-Info | 2012 | | pagina 13