Verschillende processen uniformeren alsmede verschil in gebruik van tabel len voor identieke datasets. Voor zover mogelijk werden deze verschillen in goed overleg rechtgetrokken. Vervol gens werden in de ontwikkelomgeving de diverse benodigde conversiescripts ontwikkeld. Bij de uiteindelijke integratie van de beide data dumps dienden ten slotte de conflicten in technische sleutels en functionele identificatie opgelost te worden. Met name de samenvoeging van de VenH-module voor het gehele vergun ningen- en handhavingsproces bleek hier bij complex. Er gebeurde meer. Zo volgde de inventarisatie en gelijktrekking van lay-outs en de additionele GIS-tools; o.a. Mapbook werd breder ingezet. Ook Geo- Web, de webviewer van de Grontmij, werd samengevoegd. Door de gedreven inzet van functioneel en technisch specialisten verliep dit proces succesvol. Tevens werden externe referentie databestanden samengevoegd of zonodig opnieuw aangevraagd. Na een eerste technische keuring, testten functioneel beheerders en gebruikers de afzonderlijke subapplicaties uitgebreid.Tegelijkertijd werden de werkprocessen geüniformeerd. Koops: "Het inlezen van AKR-gegevens ver liep bijvoorbeeld verschillend. Waterschap Veluwe nam deze data rechtstreeks af van het Kadaster en las dit in de geodatabase in. Vallei Eem ontving een dump van het gemeenschappelijk belastingkantoor Lococensus-Tricijn."Ook stapte waterschap Vallei en Eem over op een meer geauto matiseerde verwerking van landmeetge- gevens. Via Mobiel Watis wordt deze data nu rechtstreeks ingelezen en geüpdate in de IRIS-omgeving. Er volgde ook daarom nog een migratie.De gegevens van het beheerregister en de legger watergangen werden bij Vallei Eem bijgehouden in een AutoCad-applicatie. De gegevens van het beheerregister en de legger watergan gen werden bij Vallei Eem bijgehouden in een maatwerkomgeving. Opslag vond plaats in een MS Access database en de mutaties en ontsluiting via een AutoCad- applicatie, genaamd ReGISter. Bij Veluwe werd dit in de IRIS-module Watis gedaan. Als gevolg van de gezamenlijke keuze voor IRIS was het noodzakelijk om de data van Fig. i. Beheergebied. Afb. 7 Interview. 42 Geo-Info 2012-7

Geo-Info | 2012 | | pagina 44