GPS in Capelle aan den IJssel... BGT: kwartiermakersfase voorbij Meest ruiten net- overhemden Linkedlngroep aanvullend 3D-topografie in Apeldoorn Slot groepjes.) Hij vond zo'n jaarlijkse samen komst trouwens typisch jaren go en riep op tot aansluiten bij de Linkedlngroep, die in juni nog wél dg DIALOG Topografie heette... Overigens speelden de analoge Geo-ideedozen ook deze dag weer een grote rol! Bij de inwintechnieken memoreerde hij niet alleen de traditionele van een deel van het Informatieplein, maar hij zei ook: "Nieuwe inwintechnieken zorgen ervoor, datje niet meer nat wordt, het kan thuis achter de computer." Dat elk pakket soms ook van een ander kan leren was hem bekend. "Beter goed gejat dan slecht bedacht", zo haalde hij open aan. Ernst Koperdraat stond nog geagendeerd als kwartiermaker SVB-BGT, maar was L«v»r hier uw Afb. 3 Papieren poll voor Geoldee. net één dag waarnemend directeur. "Het kwartiertje was om"en dat tekende de voortgang. "We zijn net Ajax, bestuur lijk is het rommelig, maar op het veld presteren we goed", zo vond hij zelf. (Zat niet het veld in de zaal en was hij niet meerde bestuurlijke ver tegenwoordiger?) Zijn onderwerp was:'Wat kunt u van SVB-BGT tijdens de transitie naar de BGT en in de beheerfase verwachten?'Uiteraard werd het doel van de BGT weer goed uitgelegd, net zoals de in dit blad al herhaaldelijk beschreven zegeningen van IMGeo, van de transitieregisseurs en van het ontzor- gen van bronhouders.'Het is illusie te denken datje als bron houder in je eentje de BGT kunt maken', zo verscheen er in grote letters op een sheet voor de aanwezige selectie uit de 459 bronhouders van zeven soorten. Nieuw was ook dat op 16 mei 2012 de 0.9-versie van de statuten van de stichting door vier van de zeven soorten bronhouders was getekend. (De rijkspar tijen hebben nog een'voorhangproce dure'.) De huisvesting is geregeld bij één bronhouder: de gemeente Amersfoort. Over het geplande bestuurlijk accorderen van transitieplannen voor nieuwjaar werd gemompeld."We zijn allemaal kennelijk een beetje Ajax", aldus Koper draat. Op een vraag uit de zaal werd geantwoord dat strokenbronhouders hun domeingrenzen in september aan het SVB en dus het veld leveren. Natuurlijk werd en wordt verwezen naar www.svb-bgt.nl. Rick Klooster (gemeente Apeldoorn) sprak over 'Waarom een 3D/BGT/IMGeo?' Het was een pleidooi voorwerken in 3D. Apeldoorn startte in 2004 al met Visueel Apeldoorn en heeft nu www.virtueelapeldoorn.nl met mogelijkheden om te lopen én te vliegen. ("In de demo-luchtballon heb je geen last van wind") Zijn opmerking veel geleerd te heb ben vanwege de veelvoud aan 3Ü-standaar- den betekende dat het tijd en geld kostte, maar het ging vooruit. In een demo bij het raadhuis kon men zelfs naar binnen dankzij een 3D-ontwerp van een stagiair.Toenemend ondersteunt'geo-APD'de ontwerpende afde lingen, maar ook moest bij een sheet worden gezegd:"Hier kwamen een paar jaar geleden nog 3500 woningen, maar dat worden er minder."(Men had ze al in 3D-makelaarstopo- grafie.) Overtuigend was Klooster met de stelling dat het niet de vraag is óf, maar hóe men in 3D werkt.Traditioneel is dat al zo met wegpro- fielen, 2D-hoogtekaarten, visuals en digitale 3D-vergunningsaanvragen ("...om te printen"). Betrokken memoreerde hij de landelijke 3D-pilots I en II met respectievelijk 80 mensen van 60 organisaties en 200 van 90... Het Geoldee dat dit jaar gewonnen heeft betreft het verbetervoorstel van de gemeente Etten-Leur, over een duidelijker melding van geconstateerde fouten bij de functie vlakvorming. Comé van Zunderd nam aan het eind van de dag de felicitaties, en wat daar bij hoort, namens de winnaar in ontvangst, f Adri den Boer, redacteur "Een 25-jarige vrouw uit Capelle aan den IJssel is tien maanden lang gestalkt door haar ex, die een GPS-tracker onder haar auto had geplaatst. Hierdoor kon hij op zijn mobieltje precies zien, waar zij zich bevond. De rechter eiste vijf maanden cel. Om zijn enkel draagt verdachte nu zelf een GPS, waardoor er op het politie bureau een alarm afgaat als hij te dicht in haar buurt komt." Bron: IJssel- en Lekstreek, 2 mei 2012 Geo-lnfo 2012-7 45

Geo-Info | 2012 | | pagina 47