Minuutblad nu 'aan den IJssel' FORMATIE Google zet Canadese toendra op de kaart De Hollandse Cirkel 2012-3 Nog een landmeters standbeeld... Copulk nan den ]Jis;IW1 Sinds juni 2012 staat bij de nieuwe gemeen- tewerf in Capelleaan den IJssel een infor matiebord over de in 1916 verdwenen ijssel- steenplaats Kouwenhoek. Het bord bevat naast tekst en foto's ook een 'kaart uit 1832 met daarin de situatie van 2012. Vervaardigd Gemeente Capelte aan den IJssel, vakgroep Geo-informatie'. Omdat op dit kaartfrag- ment ook de dorpskerk staat is voor iedere voorbijganger te zien dat de torenspits ook hier door het Kadaster als nulpunt voor het lokale stelsel werd gekozen. Adri den Boer zei Anna Nahogaloak,een inwoner van Cambridge Bay in Nunavut."Google Street- view zal mensen helpen met het leren over en het begrijpen van Nunavut. Het is heel belangrijk voor de Inuit om bij te dragen. Het land is immers van iedereen." bron: ANPNIEUWS Google Streetview is begonnen met het in beeld brengen van het meest noordelijke deel van Canada. Op de ijsvlakten van Nunavut wonen voornamelijk Inuit. De Inuit en andere inwoners van Nunavut hebben geholpen bij het in kaart brengen van de rivieren en schaarse wegen in het gebied. "Mensen vragen altijd hoe we leven," Uitgave 2012-3 van het tijdschrift De Hol landse Cirkel (DHC) bevat onder andere de volgende artikelen: 'Geodesie voor kadetten'van Van Kerkwijk, door Adri den Boer; Meten of tellen in Overijssel in 1313, door Henk Holsbrink; Astronomische plaatsbepaling als voorwaarde voor het bevaren van de oceanen, door Jeroen Mohrmann; Geodesie in de filatelie (deel 1), door Wim Meens. Verder startte de stichting DHC recent een publicatiereeks onder de naam "Geodetisch-Historische Monografieën". De serie opende met als nummer 1 een publicatie van initiatiefnemer Prof. dr. ir. Leen Aardoom over satel- lietgeodesie 1960-2000; tegelijkertijd verscheen als nummer 2 een auto- 1/an landsurveyorsunited.com haalde DHC 2012-3 een bewijs dat ook USA-president Ronald Reagan een dag landmeter was (ook aanvullend op Geo-lnfo 2012-3). biografische loopbaanbeschrijving van prof. dr.ir. M. J. M. Bogaerts. Meer informatie: www.hollandsecirkel.nl. 'Traffic Circle Surveyor Statue' lijkt in Dawson Creek (Canada) een alternatief voor het Nederlandse verpatsen van de aankleding van rotondes aan tuincentra en wegenbouwers. Of zou juist dat laatste ook daar het geval zijn? Ene Bwalser uit Athens (USA Georgia) zette deze foto op travelpad.com. Bedankt! Adri den Boer Geo-lnfo 2012-8 27

Geo-Info | 2012 | | pagina 29