Waar werken mijn klasgenoten? De Reünie Katinka Roebert Zijn zij nog actief in het vakgebied? Of hebben zij voor iets anders gekozen. Het interview vertelt het verhaal. Werken Studiekeuze verrichten. "Dat wil ik ook", dacht Chris en stapte over naar Geo desie. Het eerste jaar ging goed. Het 2e jaar wat minder. "Ik was bestuurslid van het woonbestuur van het studentencomplex waar ik woonde én ontdekte het studentenleven. Er was nog weinig ruimte voor studeren. Uiteindelijk heb ik toen wel alle vakken afgerond, behalve de scriptie." Chris van Trigt met de bijen. Frans Nijkamp in Beijing. ledereen kijkt wel eens terug om te ontdekken hoe de toe komst er uit moet komen te zien. Ik ook. Soms alleen, maar de meest effectieve momenten heb ik samen met iemand beleefd. Het gesprek, de reflectie, de feedback en de humor gaven mij veel belangrijke informatie. Bij mijn terugblik vroeg ik mij ook af wat mijn studiegenoten zijn gaan doen. Hebben zij hun plek gevonden in het vakgebied? Doen zij heel wat anders? Of staan zij op een kruispunt en is de keuze van de weg nog niet V.G gemaakt. Met het programma De Reünie - met steeds een klas in de hoofdrol, waarbij leerlingen van toen elkaar weer ontmoeten en onder leiding van Rob Kamphues terug gaan in de tijd - in mijn achterhoofd ontstond het idee van deze serie. In serie 4 zijn Chris van Trigt en Frans Nijkamp aan het woord. Chris begon als landmeter bij de afdeling Geo-informatie van de gemeente Amsterdam. Een van de werkzaamheden was het uitvoeren van deformatiemetingen aan kademuren. 'Door de grachten varend met een bootje keek ik met regelmaat naar de stroom toeristen in de rondvaartboten. Zij staan lang in de rij en betalen voor een blik vanaf het water op de stad. Ik vaar hier elke dag en verdien mijn geld er ook nog mee', lacht Chris. Na Amster dam ging Chris werken bij de gemeente Utrecht. Hier was elke landmeter verantwoordelijk voor alle voorkomende werkzaamheden binnen een bepaalde wijk en Chris kreeg de wijk Overvecht onder zijn hoede. "Daar woonde ik ook en de gebiedskennis gaf mij veel voordeel. Elke mutatie werd gesigna leerd en opgeslagen in IPSHet door de gemeente zelf ontwik kelde mutatie- en planningsysteem."Tijdens mijn werk bij de gemeente ontmoette ik een collega geodeet en L.P.W. Chris en Gerlinde zijn inmiddels 12 jaar samen. Toen Gerlinde's zus ging emigreren naar Australië ontstond het plan om de fiets te pakken en vanuit Nederland op weg te gaan naar Australië. Makkelijk gezegd, maar ook gedaan! Frans Nijkamp heeft de middelbare school in Italië gevolgd en het vak Aardrijkskunde was een van zijn favorieten. Frans wilde in Nederland studeren en zijn interesses brachten hem bij Sociale Geografie in Nijmegen. Na het eerste jaar ontdekte Frans dat hij in plaats van een universitaire studie een HBO-opleiding wilde volgen en hij startte met de opleiding Kartografie aan de Vondellaan in Utrecht. Een bewuste keuze, zonder een beeld van watje met dit diploma kon doen. Als jongste uiteen gezin met 5 broers en zussen heeft Frans meegekregen van de studen tentijd te genieten. Wonend in Utrecht, actiefin de studenten verenging UTV en vaak in de tussenuren te vinden op De Boot. In 1995 heeft Frans zijn HBO-diploma Kartografie gehaald. Chris maakte na het VWO-diploma - met zijn interesse voor wis- en natuurkunde in het achterhoofd - de keuze voor Operatio nele Technologie in Utrecht. Daar zat hij niet op zijn plek. Vanuit zijn leslokaal zag hij met regelmaat studenten van de Vondellaan op het dak van het gebouw staan hoekmetingen te Fransen Chris. 30 Geo-Info 2012-8

Geo-Info | 2012 | | pagina 32