Overwegingen Terug- en vooruitblik Vandaag geen les Prettig weekend De heer Takke Frans heeft na de studie gekozen om dingen te doen, die hij graag wilde doen: eerst als koerier pakketten bezorgen door heel Nederland en daarna 17 weken skileraar in Italië. Via de NS in Utrecht en Carto Studio in Amsterdam bleef Italië trekken. "Ik was benieuwd of ik als ZZP-er daar mijn brood kon verdie nen. Mijn eerste opdracht kreeg ik van TCI, de Italiaanse ANWB. De opdracht voerde ik in Nederland uit en zo reisde ik heen en weer tussen Utrecht en Milaan." De volgende opdracht bestond uit het digitaliseren van de kaart. Met een voorschot van 1.000.000 lire (toen nog wel) kocht Frans de benodigde hard- en software en ging aan de slag."Toch heb ik nooit kunnen wennen aan de Italiaanse mentaliteit. Gaan we wat drinken moet eerst een shirt gestreken worden!" In 2000 besluit Frans om definitief aan het werk te gaan in Nederland. Maar niet in de Kartografie. "Ik had drie sollicitaties lopen en koos bewust voor het organi seren van evenementen. Als projectleider bij EuroSporting uit Baarn organiseerde ik internationale voetbaltoernooien voor kin deren tussen de 8 en i8jaar."Na 5 jaar maakte Frans de overstap naar ATP, een organisatiebureau voor zakenreizen. Als manager organiseerde Frans o.a. voor sponsoren van de KNVB reizen naar het EK voetbal 2008 in Oostenrijk en Zwitserland en 'alles'voor de Olympische Spelen 2008 in Beying. "Zorgen dat de poolstok- ken, paarden en ander materiaal op tijd op de juiste plek zijn. Een hele uitdaging!" Na nog een tussenstap als docent bij InFHolland en TIOR is Frans momenteel weer terug bij Carto Studio. Chris en Gerlinde zijn anderhalfjaar per fiets onderweg geweest. "De gastvrijheid en de zelfvoorzienendheid van de mensen hebben grote indruk op mij gemaakt", vertelt Chris. "Daardoor probeer ik nu in Ruurlo een bewuster leven te leiden. Dat valt overigens niet mee. FHet werk bij mijn huidige werkgever in de infra-wereld is snel en hectisch. Dat staat haaks op de levens wijze die ik onderweg tegenkwam en die ik nastreef." Na de bijzondere fietservaring was het lastig om aan de slag te komen. Bij het Kadaster in Arnhem en als projectleider bij Oranjewoud werkte Chris de hele dag binnen. Met de komst van de one-man-stations realiseerde Chris zich dat hij ook zelf aan het roer kan staan en maakte een omslag terug naar de praktijk bij KWS. FHet in de hand hebben van het hele traject van inwinnen, verwerken en presenteren geeft Chris veel voldoening. Naast zijn werk geeft Chris als ZZP-er trainingen op het gebied van meten en uitzetten. Met het wegvallen van de MBO-opleidingen is het overdragen van kennis en praktijkervaring van groot belang voor de sector. Het geeft Chris veel energie om hier een bijdrage aan te leveren. Bent u ook benieuwd naar een oud-studiegenoot? Wilt u graag weer in gesprek komen? Neem contact op via katinkaroebert@ hotmail.com en ik organiseer een ontmoeting. ïitrti •■nftï 1 Een goed leven! Zoals eerder geschreven heeft Frans op een gegeven moment bewust gekozen voor het organiseren van evenementen. "Reizen en andere verplaatsingen verzorgen voor anderen gaven daarbij de doorslag. Iets bijdragen aan het geluk van mensen vind ik heerlijk", zegt Frans met een lach op zijn gezicht. Bij Chris gaf vrijheid, het buiten zijn en fysieke arbeid de doorslag om nu werkzaam te zijn als landmeter bij KWS. "Tijdens de studie is er heel veel aandacht geschonken aan waarnemingsrekening. Een lastige vak, maar in mijn huidige werk heb ik zeker profijt van de kennis", zegt Chris. "De toepassingen van de theorie en de mogelijkheden na de studie bleven echter wel onderbelicht", vervolgt Chris. '"Ja", zegt Frans, "tijdens mijn jaren als docent ben ik me altijd bewust geweest van het toevoegen van praktijkvoorbeelden aan de theorie. Dat miste ik tijdens de studie in Utrecht." Als we kijken naar de toekomst wil Frans bij Carto Studio of als ZZP-er zich richten op kartografische producten voor het toerisme. Chris volgt de ontwikkelingen van de CAD-standaard NLCS voor de infra-sector op de voet."Als enige FIBO-er Geo desie bij KWS wil ik hier graag mijn bijdrage aan leveren", vult Chris aan. Tenslotte is het leuk te vermelden dat Chris uiteindelijk alsnog zijn sciptie heeft geschreven en zijn diploma heeft behaald. "Dat was voornamelijk voor mijn vader, die docent was, een hele opluchting. Een zoon zonder diploma kon toch eigenlijk niet", aldus Chris. Geo-lnfo 2012-8 31

Geo-Info | 2012 | | pagina 33