Informatie CECDESY Werk Gelderse landmeter op Duitse site Facto Geo Meetdienst Kadaster kan hulpkaarten vernietigen Caert-Thresoor 2012-2 NASA: Brief History of Geodesy iteuilB Geocaching voor de geodesie Henk Lambers De heer Henk Lambers is per 15 augustus aan gesteld bij Facto Geo Meetdienst als Hoofd Marketing, Sales en Commu nicatie. Henk Lam bers beschikt over ruime ervaring in de branche waarin de bedrijven opereren en was tot voor kort de Nederlandse verte genwoordiger van Blom en heeft al jaren in commerciële functies gewerkt bij onder andere Hansa Luftbild en Arcadis/ KLM Aerocarto. Facto Geo Meetdienst is een geodetisch ingenieursbureau dat opereert vanuit meerdere locaties die zorgen voor een lan delijke dekking. Bij het bedrijf werkt een enthousiast team van gespecialiseerde landmeetkundig medewerkers aan het inwinnen, bewerken en presenteren van geo-informatie. Kijk voor meer informatie op www.facto-geo.nl. Op 12 september was in Utrecht de rechtszaak van ir. R. van der Schans c.s. en dr. H.P. Deijs tegen het na digitali seren vernietigen van alle hulpkaar ten door het Kadaster (zie Geo-lnfo 2012-6, p. 48). De bezwaarden werden niet-ontvankelijk verklaard: men is niet individueel belanghebbend, zoals is vereist in de Algemene wet bestuursrecht. De eerdere beschik king van het Kadaster, waarbij ze wèl ontvankelijk waren bevonden, is ongedaan gemaakt en van rechts wege vervangen door een waarin men niet-ontvankelijk is. Het Kadaster is daarbij wel veroordeeld tot ver goeding van de griffiekosten van de bezwaarden. Beroep volgt! Adri den Boer, redacteur Sinds juni gedigitaliseerd beschikbaar gesteld door de Universiteit van Düssel- dorf: stads- en streekplattegronden van Nicolaes van Geelkercken, uitgegeven doorVan Biesen uit Arnhem in 1654. De kaarten zijn gedetailleerd, goed uit te vergroten en vaak ook voorzien van een (stads)silhouet. Het gaat om Zutphen, Uitgave 2012-2 van het tijdschrift Caert- Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: De Pierre levée bij Poitiers: Een dolmen met graffiti door kartografen en teke naars, door P.C.J. van der Krogt; Cornelis van Breughem, een vergeten randfiguur van de Amsterdamse karto- grafie, door Peter H. Meurer; De naam van de zee tussen Korea en Japan, door Ferjan Ormeling. HA&A Looking Qawn a VtoB fi. Bnaf Htsuvy of Ocoocvp' De NASA vatte de geschiedenis van de geodesie compact samen in een Engelstalig filmpje van 2:25 minuten www.youtube.com/ watch ?v=_ Cjt vgmXrsM Wageningen, Wachtendonk, Venlo, Tiel, Dieren, Schenkenschans, Kwartier van Nijmegen, Nijmegen, Graafschap Zut phen, Hattem, Harderwijk, Gelre, Doetin- chem, Doesburg, Veluwe, Zaltbommel en Arnhem. http://digi tal.ub.uni-duesseldorf.de) Verder wordt de rubriek Kaartencollecties in Nederland voortgezet met die van het Gelders Archief in Arnhem. Een pagina is gewijd aan de benoeming van Paula van Gestel-van het Schip tot officier in de Orde van Oranje Nassau vanwege met name vrijwilligerswerk op het gebied van de historische kartografie aan de Universiteit Utrecht. www.caert.thresoor.nl) Aansluitend aan de Intergeo van 9-11 okto ber organiseerden drie Duitse collega-ver banden van GIN een geocaching-wedstrijd om het vak geodesie te promoten. www. vdv-online.de) 32 Geo-lnfo 2012-8

Geo-Info | 2012 | | pagina 34