A science Toekomstvisie IIPGeo Vuist maken Het oorspronkelijke hoofddoel van Maps4Science was opschaling tot een nationale geo-informatie onderzoeks infrastructuur met Europese potentie en het bevorderen van ruimtelijke doorbraken in andere wetenschaps- velden. Het consortium Maps4Science bestaat momenteel uit 10 partners: TU Delft (penvoerder), UvA, WUR, UU, UT/ITC, VU/ EduGIS, DANS, Alterra, NLR en Geonovum. De meest recente activiteit voor doorstart, onder de vlag van de NCG, betreft de verkenning van de vormgeving van een Partnership- Kader3 Van Maps4Science naar Maps4Society Qua realisatie van de strategische doelen agenda is de conclusie dat op strategisch doel 1 zichtbaarheid nog meer werk aan de winkel is, strategisch doel 2 goed geslaagd is en dat voor strategisch doel 3 nieuwe inzichten zijn verworven waar nu aan wordt gewerkt. De meerwaarde van IIPGeo zit enerzijds in het informele netwerk op bestuurlijk niveau, waarin de stakeholders uit de gouden driehoek aanwezig zijn. Hierdoor ontstaat een podium waar vrij en open van gedachten kan worden gewisseld en gediscussieerd kan worden, waardoor zaken in beweging worden gebracht. Achter de schermen helpt IIPGeo daar mee om het netwerk beter te laten stromen. Anderzijds zit de meerwaarde in de lobbykracht en het ontwikkelen en onderhouden van het netwerk in de wereld van ICT-onderzoek, topsectoren en onderzoeks-financiers. Het Bestuur IIPGeo wil daarom graag door met een volgende fase. De periode tot en met december 2012 wordt gebruikt als verkenningsfase voor verduurzaming. Fig. 4 Workshop verkenning doorstart in Wageningen. programma bij STW. Hiervoor zijn de belangen in beeld gebracht bij de verschillende stakeholders voor M4S als een soort'innovatiemotor'voor de nationale geo-Informatie infrastructuur via PDOK (Publieke Dienstverlening Op de Kaart) en NMDC (Nationaal Model len- en Data Centrum). Het karakter verschuift daarmee van Maps4Science naar Maps4Society. Zie voor een actuele informatie www.maps4science.nl. constructief overleg van waaruit verbin ding kan worden gelegd met toepassings domeinen zoals zorg, energie en voedsel. Een andere uitdaging is het verkorten van de keten (als trend gesignaleerd in de aca demie round table) als innovatieversneller, waarbij het niet alleen gaat om technische innovaties, maar ook procesinnovatie. Daarnaast is meer zichtbaarheid ('Geo inside', marketing van geo-informatie) nog steeds een uitdaging. Deze drie uitdagingen: strategisch verbinden met nieuwe toepassingsdomeinen, verkorting van de keten en meer zichtbaarheid, zijn ingrediënten van de nieuwe strategische doelen agenda van IIPGeo. Alleen de laatste uitdaging overlapt met de vorige strategische doelen agenda van IIPGeo. Aanpak vanuit een neutraal, sectorbreed platform biedt hier meerwaarde - we hebben elkaar nodig om een vuist te kunnen maken. Dit speelt ook in op de groeiende behoefte bij de diverse ministeries, bedrijfsleven en onderzoek- Een belangrijke uitdaging voor dit informele netwerk is te komen tot een Fig. 5 Meer informatie op www.iipgeo.nl. 14 Geo-lnfo 2012-9

Geo-Info | 2012 | | pagina 16