«r Topcorv &0>4 thihffi COWyt Enthousiasme over Nationale GI Minor In september startte de Nationale GI Minor met maar liefst 23 studenten, van heel verschillend pluimage: geografen, aardwetenschappers, hbo en wo, van Groningen tot Velp. Een bijzonder initiatief: een nationale minor op het gebied van geo-informatie, waarin zes universiteiten hun kennis en kunde bundelen. Natuurlijk kent zo'n constructie organisatorische en andere praktische hobbels, bijvoorbeeld omdat de deelnemers elke week een andere docent te zien krijgen. Inmiddels hebben de studenten twee cursussen achter de rug, en is een deel van hen aan een stage begonnen. De rest doet dat begin volgend jaar. Gezien het enthousiasme bij alle betrokkenen, het hoge niveau van de studenten en de goede resultaten tot nu toe, is de minor zeer goed gestart. Geoplaza Offline: voor herhaling vatbaar! Op 3 oktober organiseerde SAGEO het evenement Geoplaza Offline. De naam verwijst uiteraard naar Geoplaza.nl, de digitale marktplaats voor geostages en -vacatures. Geoplaza Offline draait om het idee dat het goed is om elkaar af en toe in de ogen te kijken. Geostudenten, werkgevers en opleiders gaven massaal gehoor aan de oproep om elkaar in het GeoFort te ontmoeten. Naast presentaties en discussie was er veel ruimte voor samen (stamppot) eten, om in een ontspannen sfeer nader kennis te maken. Afgaand op de vele positieve reacties is Geoplaza Offline voor herhaling vatbaar. SAGEO op Twitter Nationale Gl Minor Voor updates over arbeidsmarkt en onderwijs in geocontext, kunt u SAGEO (@arbeidsmarktgeo) nu ook volgen op Twitter. Arbeidsmarkt GEO Stichting Arbeidsmarkt Geo (SAGEO) levert een bijdrage aan een gezonde geosector door de mismatch tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt aan te pakken. Onze aanpak is gebaseerd op drie pijlers: vernieuwing van het onderwijs, werving van jongeren voor het geovak, en bevorderen van samenwerking tussen onderwijs en werkgevers. Kijkvoor meer informatieopwww.arbeidsmarktgeo.nl. www.topcon.eu introducing - POWER. PERFORMANCE. PRICE. Lichte, waterdichte en valbestendige netwerkrover Superieure tracking door 226 "universal tracking" kanalen

Geo-Info | 2012 | | pagina 2