Samenwerking tussen Witteveen+Bos en Van Steenis Geodesie BV De allerlaatste leraar landmeetkunde 36 Geo-Info 2012-9 Op vrijdag 28 september hebben ingenieurs bureau Witteveen+Bos uit Deventer en geodetisch ingenieursbureau Van Steenis Geodesie uit Houten een samenwerkings overeenkomst getekend. Deze overeenkomst houdt in dat Witteveen+Bos voor geode tische werkzaamheden in haar projecten vanaf 8 oktober 2012 gebruik gaat maken van de expertise van Van Steenis. Gelijktijdig komen vijf medewerkers van Witteveen+Bos in dienst bij Van Steenis. De geodetische activiteiten worden uitgevoerd vanuit een nieuw te openen kantoor in Deventer. De adviesmarkt voor geodetische werk zaamheden is de afgelopen jaren in hoog tempo veranderd. Door segmentering in de markt zijn specialistische bureaus ontstaan, die beschikken over de nieuwste kennis en technologieën tegen aantrekkelijke tarieven. Gezien deze en toekomstige ontwikkelingen, kiest Witteveen+Bos ervoor om de geodeti sche werkzaamheden in haar projecten onder te brengen bij Van Steenis, een topbureau en specialist op het gebied van geodesie. Hierdoor kan Witteveen+Bos het hoge kwali teitsniveau in haar projecten handhaven. Van Steenis is content met de aanstaande samenwerking, vooral vanwege het feit dat de geodetische medewerkers van Witteveen+Bos aan het eigen team worden toegevoegd. 'Voor ons is deze samenwer king in twee opzichten interessant. Met Witteveen+Bos hebben we de afspraak dat wij exclusief het meetwerk voor hen gaan doen en tegelijkertijd groeit ons bureau met vijf ervaren mensen. Met hun kennis en kunde kunnen zij bijdragen aan de ontwik keling van jongere collega's; aldus Klaas de Weerd, directeur van Van Steenis. Ook Harry Webers, algemeen directeur van Witteveen+Bos, is blij met de nieuwe samenwerkingspartner. Webers:'Van Steenis is een begrip binnen het geodetisch werkveld en we zien uit naar de samenwerking. Het bureau loopt voorop als het gaat om de ontwikkeling en inzet van de nieuwste meettechnieken als 3D-scannen of het combineren van dynamische laserscanners en gps-plaatsbepaling. Deze technieken kun nen we straks ook in onze projecten inzetten. Daarnaast ben ik blij dat onze collega's een goede nieuwe plek krijgen, met een interes sant ontwikkelingsperspectief'. Op vrijdag 28 september nam Jan Jonge- rius, na 31 jaar als MBO-docent landmeet kunde/geodesie, afscheid. Daarmee werd een periode afgesloten van de allerlaatste leraar landmeetkunde in Nederland (op MBO-niveau). Na de HTS- landmeetkunde en een aantal jaar bij het bedrijfsleven zocht Jan naar'iets anders'. Jan is ruim 31 jaar geleden aangenomen in Hengelo als derde landmeetkundeleraar op de Hofstede MTS. Landmeetkunde werd later Geodesie en de Hofstede MTS werd door vele fusies deel van het ROC van Twente. Toentertijd waren op vier plaatsen opleidingen Geodesie op mbo-niveau (Hengelo, Arnhem, Gronin gen en Breda). In de hoogtijdagen is er wel gestart met twee volle eerste klassen Geodesie. Het leerlingenaantal liep gestaag af terwijl de vraag uit het werkveld naar gekwalificeerde mensen constant hoger bleef dan het aanbod. Om dat te veranderen zijn er veel initia tieven genomen, landelijk en regionaal. Het mocht niet baten. Een studierichting Geodesie op mbo-niveau is in het dag- onderwijs nergens meer te vinden en Jan was dus tot voor kort nog de laatste échte leraar landmeetkunde /Geodesie met een geodetische opleiding (dus niet weg- en waterbouw). De afscheidsreceptie was een mooie, op Jans verzoek redelijk informeel, waar naast veel collega's en ex-collega's ook veel mensen het werkveld aanwezig waren (Ik heb mensen gesproken uit Drachten, Utrecht, Delft) en vertegen woordigers van bedrijven, gemeentes, waterschapen kadaster. Onze zoon (Merlijn Simonse) heeft de TU- Geodesie (ook al ter ziele als aparte faculteit) gedaan en is ook werkzaam in het kleine Geodetische wereldje. Dat het een mooi vak is heeft Jan dus ook thuis overgebracht. Jan is al vele jaren GIN lid en actief geweest in diverse werkgroepen. Marga Mulder, echtgenote Jan Jongerius

Geo-Info | 2012 | | pagina 38