Levering Conclusie Samenvatting Verdere informatie Begrippenlijst P'"1 De levering van alle producten doen wij via een door Arcadisontwikkelde internet/ GIS-applicatie, Insite Online (ziefiguur 14). Bij insite online kan je per station de producten uploaden, die de gebruiker zelf kan down loaden wanneer hij ze nodig heeft. Ook de aannemer krijgt via deze weg de gegevens. Daarnaast staat er informatie op welke stati ons in uitvoering zijn, wie de bouwmanager is en wanneer de uitvoering gepland staat. Het is voor Arcadis een leuk en uitda gend project, waarin alle aspecten van het landmeten aan de orde komen en waarbij verschillende spoordisciplines nauw samenwerken om een groot aantal stations op bovenstaande wijze geschikt te maken voor de toekomst! In 2020 wil ProRail dat 90% van de reizigers zelfstandig met de trein kan reizen. Arcadis werkt voor ProRail in het Programma Toegankelijkheid aan het deelproject'aanpassen perronhoogte P76', om een gelijkvloerse instap in de (toekom stige) treinen mogelijk te maken. Figuur 74 GIS-applicatie insite online. ProRail site Toegankelijkheid http://www.prorail.nl/Toegankelijkheid/ Pages/default.aspx Figuur 13 Vervangen van de regelbare spoorstaaf bevestiging naar ingegoten spoor bij station Aimere Muziekwijk om het spoor 45mm te verlagen. Hierdoor komt het geconstrueerd perron binnen de bandbreedte te liggen. Arcadis meet de huidige situatie van het spoor en het perron in en berekend op basis hiervan een nultracé. Met het nultracé wordt een advies gegeven hoe het station het beste kan worden aangepast: een spooraanpassing, een perronaanpassing of een combinatie van beide. Afhankelijk van de keuze volgt de berekening van een doeltracé en een ontwerp. Deze gegevens worden met een GIS-applicatie via internet verstrekt, f nultracé: Wiskundige gedefinieerd model van het spoor, waarbij de huidige spoorlig- ging zo goed mogelijk wordt benaderd; doeltracé: tracé waarbij een optimalisatie in de huidige spoorligging wordt berekend, schiftmaten: de horizontale verschillen tus sen de meetpunten en het horizontale tracé; lichtmaten: de verticale verschillen tussen de meetpunten en het verticale tracé; rijdraad: elektrische geleider in de bovenleiding die contact maakt met de stroomafnemer; draagkabel: kabel in de bovenleiding die de rijdraad draagt; systeemhoogte: het hoogteverschil tussen de rijdraad en draagkabel; verkanting: het hoogteverschil tussen beide spoorstaven, om de zijdelingse krach ten in een boog te compenseren; overgangsboog: een element in het tracé tus sen rechtstand - boog of tussen 2 bogen, waar bij de kromming wordt opgebouwd van R= naar de kromming K van de boog (K=i/R). De overgangsboog wordt wiskundig beschre ven door de clothoïde. Daarnaast wordt in een overgangsboog de verkanting opgebouwd van nul millimeter in de rechtstand naar de toegepaste verkanting in de boog. Het artikel draag ik op aan onze onlangs plotseling overleden collega Onno Hoekstra. Hij heeft voor dit project diverse metin gen verwerkt en tracés berekend. Wij zullen zijn humor, kennis, kunde en betrokkenheid op de afdeling gaan missen. geSTAM-OE WUAFE 10 Geo-lnfo 2012-10

Geo-Info | 2012 | | pagina 12