Young Surveyors Conference: jongeren zetten zichzelf op de kaart Verslag Op 4 en 5 mei 2012 vond in Rome de eerste FIG Young Surveyors Conference plaats. Dit congres ging vooraf aan de FIG Working Week, die ook plaatsvond in Rome. De afkorting FIG staat van oorsprong voor"Fédération Internationale des Géomètres", maar inmiddels is "International Federation for Surveyors" meer gangbaar. Daarbij is het begrip'surveyor'opgerekt tot'geo-professional'. Hieronder vallen beroepen zoals landmeters, topografen, geodeten, GIS-specialisten en ruimtelijke planners. Kortom, iedereen die met geo-informatie werkt. Doel Inhoud Alex de Jonge, Sanne Broekhof en Paula Dijkstra, allen werkzaam bij het Kadaster, info@kadaster.nl De Young Surveyors Conference is gericht op jongeren in dit vakgebied: studenten, per sonen in de leeftijd tot maximaal 35 danwel degenen die korter dan 10 jaar geleden hun diploma hebben behaald. Op het congres waren 120'young surveyors'aanwezig, afkom stig uit 41 verschillende landen. Opmerkelijk was dat er niemand uit Zuid-Amerika aan wezig was, terwijl Afrika ongeveer een derde van de aanwezigen leverde. De Nederlandse delegatie bestond uit Alex de Jonge, Sanne Broekhof en Paula Dijkstra, allen werkzaam bij het Kadaster. Doel van het congres was om de FIG en jongeren dichter bij elkaar te brengen. Die toenadering is noodzakelijk omdat ener zijds jongeren vernieuwing brengen in het vakgebied, in de organisatie van de FIG en in de nationale geo-verenigingen. Anderzijds kan de FIG veel betekenen voor de ontwikke ling van jongeren in de beroepsgroep. Het tweedaagse congres bestond uit meerdere onderdelen. Allereerst was er een plenaire sessie, waarin onder andere de FIG werd geïntroduceerd. Hierin werden de organisatiestructuur en de diverse commis sies van de FIG toegelicht. Plenair werden ook belangrijke onderwerpen besproken, zoals de verschillende kadastrale systemen Alex de Jonge (tweede van rechts) neemt deel aan groepsdiscussie over toekomst Young Surveyors wereldwijd, met een focus op minder ontwik kelde gebieden. Behalve deze plenaire ses sies waren er ook technische sessies waarin de jongeren verschillende papers presenteer den over onderwerpen die hun na aan het hart liggen. In deze sessie heeft Paula Dijkstra haar paper gepresenteerd over'The Role of Employer towards Recruiting and Promoting Young Professionals in the Geo Information Sector' [1] Alex de Jonge sprak over 'The Plenaire sessie FIG Young Surveyors 12 Geo-lnfo 2012-10

Geo-Info | 2012 | | pagina 14