Visie winnaars FIG Foundation Sound bites They want your blood Uitkomst FIG Working Week Young Surveyors Conference Conclusies Referenties Afb. 3 Paula Dijkstra (tweede van rechts) neemt deel aan plenaire discussie Sanne Broekhof (derde van rechts) met buitenlandse collega's tijdens FIG- conferentie Use of Panoramic Photos in the Production Process of Topographical Data'[2]. De laatste belangrijke pijler van het congres was de discussie over de toekomst van de beroepsgroep, van de FIG en de rol van jongeren hierin. De vier winnaars van de FIG Foundation Fellowship gaven hierop hun visie. De Fellowship is toegekend door de FIG Foundation. De foundation stimu leert onderwijs en onderzoek in de beroeps groep. met name in ontwikkelingslanden. Deze fellowship is toegekend aan jongeren uit Moldavië, Uganda, Indonesië en Tanza nia. Naast het officiële programma zorgden de lunch- en koffiepauzes voor voldoende gelegenheid om te netwerken en kennis te delen. Zo was er een kennismakingsspel waarbij een groepsrondleiding door histo risch Romeinse tunnels te winnen was. Value of on**" Digital native entices What does it mean lo network? Beauty ot the profession De belangrijkste quotes van dag 1 Tijdens het congres stonden drie stellin gen centraal: 1. De FIG en de nationale belangenvereni gingen kunnen jonge geo-professionals het beste ondersteunen door het dele geren van verantwoordelijkheden naar jongeren en het bevorderen van hun betrokkenheid bij de FIG. 2. Volgens jonge geo-professionals zit de kracht van de FIG in samenwerking door middel van netwerken, het delen van ken nis, belangenbehartiging en het stellen van standaarden. 3. De prioriteiten voor de FIG Young Surve yors netwerk zijn communicatie, verbin dingen maken, motiveren en inspireren. Uit de discussies over de stellingen kan geconcludeerd worden dat de ondersteu ning van jonge geo-professionals minimaal is. Vaak spannen vakverenigingen, bedrij ven of universiteiten zich wel in voor jonge professionals, maar deze inspanningen worden onvoldoende gecommuniceerd. In een poging deze inspanningen, opleidin gen en informatie te kanaliseren, willen de FIG Young Surveyors een (online) platform aanbieden. Momenteel vindt online com municatie plaats via gelijknamige groepen op Linkedln en Facebook. De officiële webpagina is http://www.fig.net/ys. De FIG Working Week sloot aan op de Young Surveyors Conference is. De 'working week'wordt al jarenlang in verschillende landen georganiseerd. Met 1.500 deelnemers is de 'working week'ook vele malen groter dan de Young Surveyors Conferentie (120 deelnemers). Tijdens de working week werd gedurende meerdere dagen een groot aantal parallelle technische sessies gehouden. Diverse afge vaardigden uit Nederland hebben in deze sessies gepresenteerd. In de deelsessie 'Planning, Environment and Water manage ment' heeft Sanne Broekhof een artikel gepresenteerd dat zij samen met Ramona van Marwijk (Kadaster) schreef:'The Role of Spatial Information for Planning Sustai nable Cities'. Floewel niet alle deelnemers aan het Young Surveyors conference ook aanwezig konden zijn bij de Working Week, hebben de aanwezige jonge professionals elkaar nog diverse malen formeel en infor meel gesproken.Tijdens de afsluiting van de FIG Working Week is de Young Surveyors Conference genoemd als een volwaardig en geslaagd onderdeel van de FIG evene menten! De deelname van drie jonge Neder landse afgevaardigden aan de FIG Young Surveyors Conference is zeer succesvol geweest. De conferentie is een prettige omgeving voor jonge professionals om ervaring op te doen, om kennis te delen, om deel te nemen aan de discussie en om bij te dragen aan de internatio nale ontwikkeling van het vakgebied. Deze ervaring vormt een springplank voor het bezoeken van grotere congressen. Daarnaast heeft de deelname geleid tot nuttige vervolgacties. Eén daarvan is om ervoor te zorgen dat jongeren meer zichtbaar worden bij het GIN. f 1. http://www.fig.net/pub/fig2012/papers/ss03a/ss03A_dijkstra_6172.pdf 2. http://www.fig.net/pub/fig2012/papers/ss03b/ss03B_dej0nge_6199.pdf Geo-lnfo 2012-10 13

Geo-Info | 2012 | | pagina 15