G$N Verrijkend GIN-symposium Verslag Het was een mooie en interessante dag. Veel bekenden gezien/gesproken, maar ook een paar nog- onbekenden gesproken."Zo startte oud-voorzitter Jan Willem van Eek op linkedin.com al een nabespreking vóór het evaluatieformulier van de organisatie kwam/Winst met geo-informatie'was de titel van dit met bureau Sense en de NCG georganiseerde GIN-symposium in Apeldoorn. Baardalezing 'Winst met geo-informatie' Bestuurlijke winsten 0rphe- /7tt\ Geo-lnformatie Nederland Er waren nu 'bruto'374 opgegeven deelnemers, 31 exposanten en 26 lezingen. Daarboven waren bij het Ideeëntheater vele posterpresentaties. Op het Onderwijs plein in de VIP-foyer stonden 17 organi saties. Het plenaire programma was qua thema passend in de Rabobankzaal van Orpheus. Na de opening door voorzitter Peter Hoogwerf sprak Rob van de Velde (Geonovum) over'Wakker worden'. Ook hij was weer zeer onder de indruk van Google en memoreerde de kwaliteitsdiscussie bij Apple. Voor beide was winst met geo- informatie geen punt, zo wist hij. De aan wezigen hield Van de Velde vervolgens een spiegel voor:"Hebt u ook uw toegevoegde waarde vergroot?" In eerste termijn stak haast iedereen de hand op, maar dat veranderde toen vervolgvragen concreter werden. Dat het met de wetenschap zo goed ging bleek alleen professor Martien Molenaar te vinden. Deze introduceerde als NCG-er pal daarop professor Peter Apers (UT) voor de tweejaarlijkse Baardalezing. 'ICT-trends en hun impact op de geo-wereld' was de titel van die lezing. Apers kwam wel van buitenaf, maar was ook betrokken bij Mr. G.J. Jansen Prof.dr.ir. P.M.G. Apers tijdens Baardalezing voorbesprekingen over ITC-trends oftewel de integratie daarvan in de UT. Hij bege leidde afstudeerders van dat instituut. De trends illustreerde hij al snel met"lk ben nu een paar minuten aan het praten en dan zitten mensen hun e-mail al te checken." Alle computers op lijven en objecten krijgen IP-adressen en de privacy zal bij de computerexplosie niet worden gehandhaafd, zo wist hij. ("De provider weet waar we zijn.") Bij wat de sec tor raakt sloeg hij de monitoring trouwens over en dat moet te maken hebben met de onbekendheid met het vak. Over het'big data problem) het beschikbaar komen van meer data dan er ooit kan worden verwerkt, zei hij wel: "Ik zal laten zien dat jullie er ook behoorlijk aan bijdragen." Apers conclusies waren dat er veel wordt geïnvesteerd om data accurater te krijgen én dat er met goedkope data steeds meer kan. Vanuit de zaal vroeg Dorien Burmanje of het bij die conclusies geen 'én in plaats van óf kon zijn! De spreker bevestigde dat, maar wist ook: "jullie aandacht en trots ligt toch op het eerste". Van de Velde hield vervolgens een tweede verhaal over toen 'Ons probleem'. Daarbij hoorde dat steeds meer gebruikers vinden dat het "niet interessant is dat het geo-informatie is, maar dat het gewoon info is". Hij was trots op de ene ambtelijk aange dragen zin over ruimtelijke informatie in het regeerakkoord:"heb ik nog niet eerder mee gemaakt." Een winstpakker wordt volgens hem de Digitale Agenda Leefomgeving. 'Geo-informatie, de bestuurlijke keuzes' was de titel van de presentatie van Geert Jansen (voorzitter Waarderingskamer). Deze oud-commissaris der Koningin 30 Geo-lnfo 2012-10

Geo-Info | 2012 | | pagina 32