Een van de 28 workshops... Euroteken in symposiumvignet Tienstraprijs en Piet Piraat bij.) Al uitgepakt was een model van het hoofd van Piet Piraat, dat Willemijn Simon van Leeuwen van Geofort aansluitend mocht presenteren. Hij had nog een ooglapje voor en was volgens Willemijn dus van vóór de uitvinding van de sextant, toen loeren op de zon langs de Jacobsstaf je oog nog kostte. Uiteraard nodigde de directeur/eigenaar een ieder uit om langs te komen in haar fort (en die dag bij haar stand op het Onderwijsplein). Ideeëntheater Van de 28 workshops, verdeeld in drie ronden, ging er maar een niet door. Diverse andere bijdragen zijn, naar was te vernemen, zeker een bewerking waard tot een artikel in dit blad. Voor de verslag geving werd gekozen voor'Party xyz Drs. W. Simon van Leeuwen en P. Piraat van Overijssel kwam daar volgens eigen zeggen niet aan toe, maar hij had een interessant en leuk verhaal. Zijn start was met de homepage van zijn nog steeds geliefde provincie met 50 kaartlagen als je je postcode intikt. Ook hij zag waarde als meer dan iets met het euroteken uit het symposiumvignet. Jansen vond die winst van geo-informatie hierbij vooral in de transparantie liggen. Hij memoreerde dat bij de risicokaart psychologische aspecten aan de orde kwamen, maar dat de burgers nuchterder waren dan de politiek ("die ook bang is voor lokken van terroristen, zoals van dieven bij de Quote 500"). Er kwamen trouwens wel aparte lagen: openbaar en voor hulpverleners. Zo zag hij ook waarde van geo-informatie voor de veiligheid. Prachtig schetste Jansen een privépro- bleem met de WOZ-waarde van een stukje grond versus de erfbelasting.Tot slot zag hij dat winst van geo-informatie ook kon zijn het vergroten van het vertrouwen van inwoners in de overheid. Van de Velde kwam voor de derde maal aan het woord en nu over'Op reis'. Hij zag een grotere diversiteit aan bronnen en apps komen, maar ook concentraties plaatsvinden. "Zou de NMA weieens gekeken hebben naar plaatsgebonden gegevens?" was een zin waar hij de zaal stil mee kreeg, ledereen kreeg een geel briefje uitgereikt om dat met een ingevuld 'reisdoel'op een supergroot scherm te plakken. Dat deden slechts tien mensen en de vraag is nog maar of het alternatief van de sociale media beter werd benut. Middenin hing trouwens een geeltje met: Deze morgen 50 x Google Maps genoemd... slechts één x PDOK=gemiste kans. Menno Tienstra mocht ook dit keerde naar zijn vader genoemde NCG-prijs uitreiken. De jury kende deze toe aan Chrit Lemmen (Kadaster, 1956) voor zijn proef schrift'Land Adminis tration Domain Model'. Dat dit per 1 november was vastgesteld als de norm ISO 19152 vond de winnaar al mooi, maar met de Tienstraprijs was hij helemaal zó blij, dat hij de wandschotel niet eens uitpakte. (Er hoort net zoals op de eerdere minder winstgerichte symposia een geldbedrag Tienstraprijs voor dr.ir. C.H.J. Lemmen Geo-lnfo 2012-10 31

Geo-Info | 2012 | | pagina 33