EXPLORE Slot Google Maps 50X genoemd' Deense stratendatabank op stand van Geocat bv uit Bennekom India's aanbod van Geospatial Media Communications bv uit Zaandam 32 Geo-Info 2012-10 Postersessie - Quizshow voor geo-professionals'van Sageo onder de kop 'Bijzondere winst met geo-informatie'. Naast als overal een beamer waren er hier presentator Elise van der Wulp en zelfs een DJ bij. Drie teams, naar hun trekkers Edwin,Theo en Ulrike genaamd, wedijverden om de eer en de prijzen. Een multiplechoicevraag over het middelpunt van Nederland had niemand goed. Het moest Den Helder zijn met dank aan Edugis, Rijkswaterstaat en het Continentaal Plat. Ook de multi plechoicevraag hoeveel landmeters het afgelopen jaar aan het MBO afstudeerden had iedereen fout: het waren er minder dan tien... Betoogvragen als "moeten we nog landmeters en geodeten opleiden?" werden divers, maar positief beantwoord. De open vraag "Wanneer is het Kadas ter in Nederland ingevoerd?" kreeg de Winnend team van Ulrike Schild antwoorden 1820,1821 en 1832. Het laatste antwoord van het team van Ulrike Schild, hoofd geo-informatie van het Kadaster, werd goed gerekend. Expert Hendrik Wes terbeek (Sageo, Kadaster) voegde er wel aan toe dat het jaartal niet voor Limburg gold. (Wat als een andere groep 1844 had genoemd?) Het team Ulrike werd ook de winnaar, maar daarvoor telden toch vooral de betoogvragen. In deze workshop werd ook nog gecheckt hoeveel aanwezigen op 'feestboek' hadden gezet dat ze die dag in Orpheus zaten en dat waren er heel wat! Wie niet op de ALV van GIN aan het ontbijten was kon al vanaf 9 uur terecht op de beurs. Voor'hangjongeren' was er zelfs een bank met een kaart van Kopenhagen. Niet alleen door de verwantschap met GIN (ook tijdschrift en congres), maar ook vanwege het internationale karakter zij de stand van Geospatial Media Communications genoemd. Senior Manager Sales (Europe) Yogesh Nager van dit bedrijf uit Noida in India maakte daarin ook reclame voor hun zelfstandige congres van 13-16 mei 2013 in Rotterdam. Marien Bakker sprak vanaf de trap naar het in afbraak zijnde Onderwijsplein een tevreden slotwoordje. Hij hoopte iedereen over twee jaar ook weer in Apeldoorn te zien. Uit de baten bleek hem "dat geo-informatie geen waarde heeft, maar pas haar toepassingen". Adri den Boer, redacteur PART* XT gin 2QT jaQSttTlAl

Geo-Info | 2012 | | pagina 34