Si 1 Tot slot Dankwoord Referenties Figuur 6a - Buurman A krijgt alles. Figuur 6c - Buurman A krijgt bijna mets 1 •'W© 1 Figuur 6b - Verbeterd resultaat. Figuur 6d - Verbeterd resultaat. Figuur 6 - De theoretische verdeling maakt het mogelijk om te bepalen of het ideaalbeeld van de splits (hier eerlijk verdelen over alle buren, zonder extra gewichten) gehaald wordt. gehinderd door een toevallige configuratie van driehoeken. Momenteel onderzoeken we of het gebruik maken van een ander algoritme hierbij kan helpen. Het SplitArea algoritme maakt het moge lijk om binnen het generalisatieproces voor een variabele schaal datastructuur niet alleen maar objecten te verwijderen en dan samen te voegen, maar ook om vlakken te splitsen. De maat van attractivi teit staat toe om objectief de prestatie van deze generalisatie operatie te meten en geeft aan de ene kant de mogelijkheid om vooraf te definiëren wat er gewenst is en achteraf is het mogelijk om te verifiëren of die wens is gehaald. Het SplitArea algoritme maakt het moge lijk om binnen het generalisatieproces voor een variabele schaal datastructuur niet alleen maar objecten te verwijderen en dan samen te voegen, maar ook om vlakken te splitsen. De maat van attracti viteit staat toe om objectief de prestatie van deze generalisatie operatie te meten en geeft aan de ene kant de mogelijkheid om vooraf te definiëren wat er gewenst is en achteraf is het mogelijk om te verifië ren of die wens is gehaald. Het SplitArea algoritme maakt het mogelijk om binnen het generalisatieproces voor een variabele schaal datastructuur niet alleen maar objecten te verwijderen en dan samen te voegen, maar ook om vlakken te splitsen. De maat van attractiviteit staat toe om objectief de prestatie van deze generali satie operatie te meten en geeft aan de ene kant de mogelijkheid om vooraf te definiëren wat er gewenst is en achteraf is het mogelijk om te verifiëren of die wens is gehaald. Dit sluit aan bij de punten voor verder variabel schaalonderzoek. Alhoewel het mogelijk is om de lijnrepresentatie die verkregen is op te nemen als lineair object binnen de vlakkenpartitie, wordt dit momenteel nog niet gedaan (alleen vlak- objecten worden in de opslagstructuur ondersteund). Verder moet hierbij aan dacht worden besteed aan het modelleren en vervolgens behouden van netwerkcon- nectiviteit, zodat wegen en rivieren door blijven lopen en dat een netwerk logisch en consistent gegeneraliseerd wordt. Dit onderzoek is gedeeltelijk onder steund door STW, Stichting Technische Wetenschappen, (project 11300 en 11185), onderdeel van NWO en mede gefinancierd door Ministerie EZ. Ai, T. and van Oosterom, P. (2002). GAP-tree extensions based on skeletons. In Richardson, D. and van Oosterom, P., editors, Advances in Spatial Data Handling, 10th International Symposium on Spatial Data Handling, pages 501-513. Baumgart, B. G. (1975). A polyhedron repre sentation for computer vision. In AFIPS '75: Proceedings of the May 19-22,1975, National computer conference and exposition, pages 589-596, New York, NY, USA. ACM. Meijers, M. (2011). Variable-scale Geo-informa- tion. PhD thesis, Delft University of Technology. Meijers, M., van Oosterom, P., and Quak, W. (2009). A storage and transfer efficient data structure for variable scale vector data. In Advances in GIScience, Lecture Notes in Geoinformation and Cartography, pages 345-367. Springer Berlin Heidelberg. Uitermark, H., Vogels, A., and van Oosterom, P. (i999). Semantic and geometric aspects of integrating road networks. In INTEROP '99: Proceedings of the Second International Conference on Interoperating Geographic Information Systems, volume 1580, pages 177-188, London, UK. Springer-Verlag. van Oosterom, P. (1993). The GAP-tree, an approach to"On-the-Fly"Map Generalization of an Area Partitioning. Compiènge, France, 15-19 December 1993. van Oosterom, P. (2005). Variable-scale topo logical data structures suitable for progressive data transfer: The GAP-face tree and GAP- Martijn Meijers Peter van Oosterom Technische Universiteit Delft, OTB Research Institute for the Built Environ ment, GIS technologie 18 Geo-lnfo 2013-3

Geo-Info | 2013 | | pagina 20