Stichting De Hollandse Cirkel 'Echte opdracht is beste praktijkopdracht' De Hollandse Cirkel op 'Overheid ICT' Dotka Report meer dan 10.000 gebruikers toegang Met deze stelling probeert ROC Friesepoort te Drachten uitdagende opdrachten uit te laten voeren door studenten van de opleiding Landmeten (MBO). Een interes sante opdracht kwam via de organisatoren van de nationale jeugdkampioenschappen schaatsen van de KNSB. In het voorjaar vinden deze kampioenschappen plaats op de schaatsbaan De Uithof te Den Haag. Het wedstrijdreglement vereist dat de schaats baan vlak voor aanvang ook metrisch gecontroleerd wordt. De lijnen en startstre- pen zijn in het verleden goed bepaald. De organisatoren vonden dit een leuke opdracht voor studenten en namen contact op met enkele ROC's. ROC Friese poort reageerde direct, omdat het past in hun methode van lesgeven. Het was een uitdagend project dat met moderne middelen uitgevoerd kon worden en op een bijzondere plaats. Nu was de locatie niet in de buurt van Drachten, maar toch waren de twee landmeters in opleiding, Albert van der Heide en Berend van der Land, direct bereid om naar Den Haag te reizen. Op woensdag 9 januari kwamen de twee studenten naar De Uithof. De meting zou geschieden met een Total Station Robotic van Leica. Hun docent Symen Timmermans van ROC Friesepoort zorgde voor transport van het instrumentarium. Statieven en dergelijke werden geleend van ROC Mondriaan in Den Haag. De metingen begonnen om 17:00 uur, maar verliepen niet vlekkeloos vanwege hetfeit dat de pauzes tussen de trainingen te kort waren om rustig te kunnen meten. Uiteinde lijk zijn de metingen afgerond na 23:00 uur. Een bijzonder leermoment was in het begin dat, bij gebruik van meerdere prisma's in de hal, de metingen niet altijd goed gingen. Om 01:00 uur waren de beide landmeters in opleiding in het Mondriaanhotel te Den Haag. Daar werden de resultaten uitgelezen. Tevreden zijn de beide studenten op donder dag teruggereisd naar hun woonplaatsen in Friesland. Joop Gravesteijn, Oud docent ROC Mondriaan ir de Geschiedenis der Geodesie De Hollandse Cirkel staat met een beschei den stand op hetGIN- congres dat dit jaar gezamenlijk met de beurs Overheid ICT wordt georganiseerd. Deze stand wordt ons kosteloos ter beschikking gesteld. Onze dank hiervoor gaat uit naar VNU Exhibitions Europe BV. De beurs Overheid ICT wordt gehouden van 23 t/m 25 april in Hal 1 van de Jaarbeurs in Utrecht en het GIN-congres zal daarmee gecombineerd op 24 en 25 april plaatsvin den. De openingstijden zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Met onze stand, die alle drie dagen bemenst zal worden, hopen we onze naamsbekendheid te vergroten met hopelijk als resultaat een aantal nieuwe donateurs. U vindt ons op het Netwerk plein nabij de congreszalen. www.hollandsecirkel.nl 32 Geo-lnfo 2013-3 Op 18 december hadden al meer dan 10.000 professionals toegang tot Dotka Report. Sinds de start van Dotka Report in November 2012 is het aantal organisaties sterk toegenomen. Die week was, onder andere, ingenieursbu reau Witteveen+Bos aangesloten op Dotka Report, waarmee de ruim 800 medewerkers toegang kregen tot historische gebiedsinformatie. Dotka Report is een online dienst, waarbij gebruikers zelf een rapport met luchtfoto's en kaarten kunnen samenstellen vanaf 1850 tot nu. Binnen 15 minuten wordt van elk gebied in Nederland een professioneel PDF-rapport geleverd. De online video op www.dotkadata.com laat zien hoe men in drie stappen een gebied, de schaal en de lagen kan selecteren en een preview kan bekijken. Aanmelding kan gratis via de site. Dotka Data is reseller van onder www. do tkada ta.com andere Kadaster, Bibliotheek Wagenin- gen, ARCADIS en andere, en heeft uit de waardevolle analoge archieven een unieke digitale collectie opgebouwd. De Dotka collectie bevat meer dan 60Tb aan luchtfoto's en kaarten van Nederland, met 20 tot wel 45 lagen per locatie.

Geo-Info | 2013 | | pagina 34