10 jaar GIN: Nijkerk op z'n zondags? Redactioneel Adri den Boer Oproep: MIJNGIN Plaatsgebonden is er veel. Spreekwoorden en gezegden kunnen zelfs niet zonder plaatsnamen.'Twaalf Huizers en een dooie hond, dan heb je dertien krengen' is de kop van een voorproefje van zijn latere boek van Rien van den Broek. Het werd geplaatst in nr 2013-1 van het tijdschrift Onze Taal. Ook Nijkerk komt daarin voor. Hoe?'Nijkerk op z'n zondags'wordt wel gezegd als men sen dénken netjes gekleed te zijn, maar de combinatie van de kledingstukken niet deugt. Van bladmanagement tot drukken van Geo-lnfo (2003), dit gebeurt vanaf nummer 2009-7 in Nijkerk. Sinds nieuwjaar is daar de advertentieacquisitie aan toegevoegd. Voor het blad op zichzelf zal de inhoud dus niet'Nijkerk op z'n zondags'zijn; ook komt de content zelf niet uit Nijkerk, maar van elders. Als je je niet beperkt tot het blad: wat was de bedoeling en hoe staat het met de kleding van het hele communicatie lichaam van GIN? Om te beginnen toch de toenmalige hoofdredacteur in Geo-lnfo 2004-1, want hij had het ook over de website. 'Het tijdschrift is overigens niet het enige communicatiekanaal van GIN: ook www.geo-info.nl is inmiddels in de lucht. We gaan gebruikma ken van de sterke punten van beide media, het tijdschrift en de website op elkaar afstemmen, waardoor ze elkaar versterken en meer voor de vereniging kunnen betekenen'. Inmiddels is een aparte webredactie gevormd, die hard aan het werk is om de website verder vorm en inhoud te geven.'Wie beide media bekijkt, mist die afstemming nóg, tot in de agenda's toe. Bezien we de jurk van het tijdschrift met de hoed van de website en de hooggehakte linkedin-schoenen samen is er dan geen sprake van Nijkerk op zijn zondags? (Om reacties te voorkomen: ik zie de eerdere GIN-flits en de GIN-publicatiereeks als 'de onzichtbare kleren van Nijkerk'.) Nog iets verder. 'Vakblad van Geo-lnformatie Nederland' is de bescheiden subtitel van dit blad (10 edities, oplaag 2500). Een vakblad is volgens de (e-)woordenboeken slechts'een tijdschrift dat gewijd is aan een bepaald beroep of vak'. Hoe zit dat bij de eventueel enige papieren concurrent in het Neder landse taalgebied?'Ontwikkelingen in Ruimtelijke Informatie en Geo-ICT'is de subtitel van GIS-magazine (8 edities, oplaag 5000), dat pretendeert niet meer en zeker niet dat het alle ontwikkelingen zijn.... De bescheidenheid bij beide valt op, als je bedenkt dat er recent een dissertatie van 544 pagina's ver scheen over NRC Handelsblad onder de titel 'Het succes van een kwaliteitskrant'. Het door de krant zelf gehanteerde begrip heeft alles weg van een ijdele zelffelicitatie. (Je hoeft maar te denken aan de berichtgeving na het ongeluk van prins Friso om beter te weten.) Had het succes van de fusiekrant niet meer te maken met toegenomen ontzuiling, welvaart en opleiding en dus een breder zoeken naar nieuwe statussymbolen dan naar kwaliteit? Terug naar ons bescheiden wereldje. Nog voor het vorige jaar om was, kwam de groepseigenaar met wat volgens hem op de gratis GIN-groep op Linkedin (2007) de drie beste digitale geo-discussies waren van 2012. Hij bepaalde het alleen, terwijl juist hij voor het beste artikel in dit blad een breder peilen dan onder slechts redacteuren suggereerde, zie Geo-lnfo 2009-12, p. 25. en niet alleen de redactie van Geo-lnfo kiest een 'beste verhaal'van 2012 dan doen alle lezers online (dat?) ook'.) Ik ben het echter wel met zijn keus eens! Met stip op nummer één stond de stelling 'Geo-lnformatie bestaat niet!', overigens een column uit nummer 2012-9 van dit blad.'Echt digitaal discus siëren is nog niet van de grond gekomen in 2012, maar wat niet is (geweest) kan alleen nog maar komen'was ook een eerlijke conclusie. 'Vraag me af hoe anders de discussie zou zijn, als we met dezelfde deelnemers in een zaal zouden zitten. Met 2428 leden van deze groep zou dat wel een grote zaal moeten zijn!', zo vond hij ook, maar volgens mij zijn die 2428 geen momentbe- zoek op de site. Sommige wc's hebben ook maar een paar dagen nodig voor zelfs de intussen nog hogere score.... En de figuurlijke combinatie van kledingstukken gaat beter worden! Adri den Boer Verslaggever (MA/) gevraagd voor de tweede GIN-congres- dag (25 april a.s.). Welk actief GIN-lid wil de tracks op de tweede congresdag verslaan en illustreren met een aantal aansprekende foto's? Meld je nu aan op info@geo-info.nl Via MIJNGIN wordt de GIN-ledendatabase up-to-date gehouden. We zijn er met z'n allen in geslaagd om van onze leden betere gegevens in deze database te plaatsen. Op basis van de nu beschikbare informatie starten we nog deze maand een lezerspanel. De bevindingen en ideeën uit deze groep zullen we onder deze rubriek opnemen en publiceren. Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vind je op www.geo-info.nl. Geo-lnfo 2013-3 3

Geo-Info | 2013 | | pagina 5