Historisch besef Kijken naar de toekomst, weet u hoe ingewikkeld dat is? Ik realiseerde mij dat bij het lezen van de column van Theo Overduin verderop in dit nummer."Gooi het roer om en biedt ruimte aan young professionals", roept hij over zijn gedroomde toekomst van Geo-lnfo. Ferjan Ormeling Ikzelf vind datje enige historische kennis nodig hebt om nieuwe dingen op hun waarde te schatten, maar dat betekent zeker geen afkeer van de toekomst of huidige verworvenheden. Lees ik het artikel van Pieter van Dueren, dan geniet ik van zijn verhaal over het Waterschap Aa en Maas, waarvoor nu een state of the art beheerssysteem is opgezet. Diep ging men het water in om duikers en sloten in te meten en te administreren. Niet minder interessant is de Spider diagrams-case. Erik van der Zee laat met veel goede voorbeelden zien dat met nieuwe software voor deze spider maps nieuwe inzichten eenvoudig kunnen worden verkregen. We maken het onze auteurs moeilijk door ze een maximum van 3000 woorden op te leggen bij hun bijdragen, en dan komt de historie al gauw in het gedrang, al is die nog zo relevant voor het duiden van nieuwe ontwikkelingen. Hetzelfde geldt trouwens voor historische artikelen waarin men ook naar huidige pendanten zou kunnen wijzen. De historische bijdrage van Adri den Boer, die in dit nummer de geschiedenis van een afbeelding van een niet verder gebruikte basismeting (door Stamkart uit 1868, gedaan in de Haarlemmermeer) ontrafelt, maakt me ontzettend nieuwsgierig naar wat er nu mis is gegaan met die basismeting. En natuurlijk ook naar duurbetaalde ontwikkelingen die nu nog misgaan, wat jammer dat we daar nooit copij over krijgen aangeboden! In Geo-lnfo waart ook de geest van vernieuwing en kijken naar de toekomst, u zult het in de komende nummers gaan merken. Maar als we naar de toekomst kijken, zullen we tegelijkertijd proberen die historische dimensie ook over het voetlicht te krijgen, zo niet in de Geo-lnfo dan in elk geval op de internetpagina's van onze website. Die kennen geen grenzen, geen beperking van woorden. Internet is voor de hongerigen naar informatie, voor de zoekers naar context, voor degenen die de achtergrond willen bij de toekomst. En de toekomst, die staat op papier. Ferjan Ormeling Lezerspanel Doet u ook mee met het lezerspanel? Vanaf nummer4 vragen we 200 lezers mee te denken over de wijzigingen die wij door gaan voeren in Geo-lnfo. Meld u aan! Stuur een mail naar: info@geo-info.nl o.v.v. aanmelding Lezerspanel. MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u op www.geo-info.nl. Aa rdobservati geo-informatii Geo-lnfo 2013-4 1

Geo-Info | 2013 | | pagina 3