»"-ui - r-< Toepassingen van Spider Diagrams Van Spider Diagrams kunnen invloedsge- bieden (bijvoorbeeld verzorgingsgebieden) worden afgeleid met behulp van convex of concave hull (omhullende) functies!». Het resultaat daarvan is een polygoon (figuur 2). van een bepaalde ruimtelijke relatie weer te geven. Met lijnkleuren lijntype (ononderbro ken of gestippeld) kan het type relatie wor den gevisualiseerd. De objecten in het Spider Diagram kunnen worden gevisualiseerd met puntsymbolen, die op hun beurt ook kunnen variëren in type, dikte en kleur. Spider Diagrams kunnen onder andere worden toegepast om relaties tussen Figuur3 - Relaties tussen leerlingen en scholen. Bron: Esri ine. Figuur 4 - Relaties tussen patiënten en zorginstellingen. (zorgverleners) worden gevisualiseerd. Hierbij bestaat het zorgaanbod uit intramurale zorgverlening (instellingen als ziekenhuizen, verpleeghuizen waar de patiënt naartoe gaat) en extramu rale zorgverlening (waarbij ambulante zorgverleners op locatie bij de patiënt thuis werken). Door slimme selecties in de Spider Diagrams te maken kan veel inzicht worden verkregen in de ruimte lijke relaties tussen patiënten en zorgves- tigingen. Dat inzicht kan helpen bij het optimaliseren van de afstemming tussen de zorgvraag en het zorgaanbod. Figuur 4 toont bijvoorbeeld dat sommige patiën ten een grote afstand afleggen voor een bepaald type zorg. In figuur 5 zien we een patiënt die meerdere zorgvestigingen in een bepaalde periode heeft bezocht. vraag en aanbod te visualiseren op het gebied van onderwijs, zorg en logistiek. Zo kan een Spider Diagram door onder wijsinstellingen worden gebruikt om in kaart te brengen waar leerlingen vandaan komen (zie figuur 3). Op een vergelijkbare manier kunnen supermarkten gegevens van klanten kaarten gebruiken om Spider Diagrams te maken die het ruimtelijk koopgedrag van klanten visualiseren (wie koopt wat in welke vestiging op welke dag). Inzichten in deze ruimtelijke patronen zijn van belang bij onder andere vestigingsplaats analyses. In de zorg kunnen relaties tussen zorgvraag (patiënten) en zorgaanbod J- -Ht 'i I r Figuur 5 - Relatie patiënt met zorginstellingen. Geo-lnfo 2013-4 5

Geo-Info | 2013 | | pagina 7