Een formele ontmoeting "We are moving towards a geographic knowledge age" Chinees - Nederlands Geo Seminar Een sterke geo-sector in Nederland met een unieke expertise Li Peng de (links) en Godfried Barnasconi met de zojuist ondertekende MOU. De ondertekening van de MOU. De middag was gereserveerd voor een formeler onderdeel: presentaties van beide delegaties en de ondertekeningen van de Memoranda of Understanding (MOU). In een mooie zaal werden eerst de forma liteiten afgehandeld en hoffelijkheden uitgewisseld. De heer Li Pengde, Deputy Director General van NASG en ook een ITC Alumnus, sprak een zeer persoonlijken har telijk welkom uit, hij noemde Nederland zijn tweede thuis, waarna ook de Nederlandse delegatie werd voorgesteld. Li beschreef de geo-sector in China met meer dan 400.000 medewerkers, meer dan 13.000 bedrijven, waarin NASG met 6.500 medewerkers weer een bescheiden plaats inneemt. In de 'tegenpresentatie'vertelde Peter Hoogwerf over de vereniging Geo-lnfor- matie Nederland (doelstelling, geschiede nis, activiteiten) en schetste hij mogelijke vormen van samenwerking. Godfried Basnasconi volgde met een kort overzicht van het Kadaster (ambities, activiteiten, klanten, internationale con text). Met een "Geographic information connects people and connects countries, and that is why we are here" sloot hij zijn presentatie af. Een belangrijke opmerking van Li was dat China naar één enkel kadastraal register wil groeien. Er bestaan nu nog vier vormen van kadastrale systemen (bijv. landgebruik, bebouwing) en men ziet voordeel in de manier waarop Nederland centraal registreert. In het bijzonder werd de ontwikkeling van regionale geomatic businessparken genoemd. Li eindigde met de opmerking dat"we are moving towards a geographic knowledge age"en bedankte voor de goede uitwisseling van kennis in deze dagen. Een mooi moment om de MOUs tussen NASG en Kadaster, en de inmiddels verlengde MOU tussen NASG en ITC te ondertekenen. De dag werd afgesloten met een'formeel'diner door gastheer China, dat al snel als zeer informeel en vriendelijk werd ervaren. Op vrijdag in de handelsmissieweek was er een Chinees-Nederlands seminar voor Chinese bedrijven op de ambassade in Beijing. Het seminar werd georganiseerd door het Innovatie Attaché Netwerk van Agentschap NL van het Ministerie van Economische Zaken. Voor een gehoor van zo'n 40 aanwezigen herinnerde ambassadeur Aart Jacobi de toehoorders eraan dat de Chinees-Neder landse handelsrelaties teruggaan tot de 17e eeuw, toen de eerste Nederlandse handelsmissies in China aankwamen. Nu is Nederland China's op twee na grootste handelspartner in Europa en is Nederland de op drie na grootste buitenlandse investeerder in China. De ambassadeur sprak over een sterke geo-sector in Neder land met een unieke expertise in kennis, producten en diensten, die mogelijk voor China interessant zijn. Naast Nederlandse bijdragen over Kadaster, Geo-lnformatie Nederland en de Nederlandse GeoSector waren er (korte) presentaties over CTAAGPS, een soort van GeoBusiness China, Mapworld, Autonavi en TomTom. Hier moet vermeld worden dat het netwerken rondom de presenta ties beter schijnt te werken in China, dan het vraag- en antwoordspel aan het einde van een presentatie. Ambassadeur Jacobi ziet de Nederlandse ambassade, de op twee na grootste ver tegenwoordiging van Nederland wereld wijd, ook als een meeting point voor Chinezen en Nederlanders, om ideeën en ervaring uit te wisselen als opstart van een toekomstige samenwerking. Deze eerste stap op een lange weg naar meer samen werking tussen China en Nederland is zeker een goede geweest. Geo-lnfo 2013-5 19

Geo-Info | 2013 | | pagina 21