Vernieuwingsdrang 'We gaan iets nieuws doen!" Een uitspraak die of verkeerd begrepen wordt of leidt tot een enorme afknapper. Waarom zou je iets nieuws willen? Waarom zouden we Geo-lnfo willen vernieuwen? Is dat de opdringerige wens van een aantal redactieleden of is dat de mening van de lezer? Omdat we dat laatste niet zeker weten, is inmiddels een onderzoek - door inschakeling van een lezerspanel - van start gegaan. Daarin willen we te weten komen wat het blad Geo-lnfo voor u aantrekkelijk maakt, of bij twijfels daarover: hoe het aantrekkelijker gemaakt kan worden. Vernieuwingen zullen tegelijkertijd geruisloos voorbij trekken: cosmetische ingrepen in de lay-out en vernieuwing in de volgorde van artikelen. Het belangrijkste doel dat we willen bereiken, is dat u weer meer verbinding krijgt met Geo-lnfo en de daarin opgenomen informatie. En dat er meer eenheid komt in de verschillende communicatiekanalen: het blad, de GIN-site, de Linkedln community en andere uitingen via social media. In deze editie zijn 'social media'trouwens zelf onderwerp van een artikel, waarin u meer leest over het gebruik van geodata voor marketingdoeleinden. Zijn er patronen herkenbaar en hoe kunnen we deze interpreteren? Daarnaast een ontdekkend verslag van het Infographics-congres 2013: wat kunnen wij in ons vakgebied leren van de heldere en compacte presentatie van informatie in infographics? Steeds vaker zien we dat Infographics gebruik maken van geo-informatie. Dat kan ook omgekeerd! Geomatics Business Park komt ook weer aan bod: deze keer met een bijdrage over drones. De actualiteit rondom deze UAV's vraagt om aandacht: wat kan er technologisch, hoe staat het met veiligheid en betrouwbaarheid, en hoe gebruik je dit relatief nieuwe gereedschap in je bedrijfsprocessen? Uiteraard leest u ook het verslag van de eerste dag van het recentelijk te Utrecht gehouden GIN-congres. Kortom: weer heel veel nieuws uit ons vakgebied. Wij blijven nieuwsgierig en willen dit aantrekkelijker presenteren door vernieuwingen in Geo-lnfo. Afgestemd met u: we zijn nieuwsgierig naar uw mening! Roelof Keppel Roelof Keppel Lezerspanel Doet u ook mee met het lezerspanel? Vanaf nummer5 vragen we 200 lezers mee te denken over de wijzigingen die wij door gaan voeren in Geo-lnfo. Meld u aan! Stuur een mail naar: info@geo-info.nl o.v.v. Aanmelding Lezerspanel. MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u op www.geo-info.nl. Onbemande» staan steeds r 5 vliegtuigjes inteer hun mannetje j Geo-lnfo 2013-5 1

Geo-Info | 2013 | | pagina 3