Voedsel voor verandering Kadasterkaarten in zorgcentrum Geo-lnfo verandert, zo liet ik u al weten in het redactioneel commentaar van Geo-lnfo 5. Wij worden bij die verandering gevoed door ons lezerspanel en dat lezer spanel is vooral positief, doet interessante suggesties en wil ook digitaal, zo hebben we gemerkt. Een kort verslag. In de afgelopen nummers van Geo-lnfo hebben wij aantal meer of minder opvallende zaken veranderd. Deze zijn voorgelegd aan ons lezerspanel, waarbij wij om hun oordeel hebben gevraagd. De meest in het oog springende verandering is dat we het redactioneel commentaar direct voorin het blad hebben geplaatst. Een promi nentere plek voor onze redactionele duiding en mening. De reacties op deze verandering zijn overwegend positief tot zeer positief. Het commentaar volgens meerdere lezers:'hoort' ook voorin het blad, het'zet de teneur'en is een'inleiding'. Het redactioneel commentaar zou wel meer mogen 'prikkelen'. Over de nieuwe vorm is men ook positief, maar minder uitgesproken. De grootte van de letter is zeker opgevallen. Wellicht iets te groot? We kijken ernaar! Een enkele lezer ziet liever toch eerst de inhoudsopgave. Voor hen hopen we een handreiking gedaan te hebben in dit nummer, waarin we de inhoudsopgave naar beste kunnen, ruimer en helderder hebben opgezet. Uiteraard leest u de reacties van het panel op deze verandering in het volgende nummer. Wij verplaatsen ook de auteursfoto met functieomschrijving naar het einde van de artikelen. Die informatie nam veel ruimte in beslag, vooral wanneer het meerdere auteurs betrof. Een"goede afsluiting" tot"beter toch voorin"zijn de uitersten in de reacties die ech ter vooral aangeven dat het niet veel uitmaakt en het tenslotte om de inhoud gaat. Een van de respondenten merkt ook terecht op: de naam van de auteur staat óók bij de inleiding. Onze conclusie: de verandering is goed, maar de auteursnaam voorin het artikel mag nog wel wat prominenter. Ook een urgent onderwerp: kan ik Geo-lnfo ook digitaal lezen? Een meerderheid is voor een digitale variant als extra mogelijkheid. Nummers van 3 maanden en ouder zijn nu al digitaal te lezen op De Hollandse Cirkel. Andere digitale variaties worden overwogen. Hierover later meer. Wij vroegen het lezerspanel ook om eigen commentaar. Wij kregen goede ideeën aan gereikt waarvan ik er één noem: "Mijn belang stelling gaat vooral uit naar'moderne' toepassingen. Misschien ookeens naar geografische analyse kijken, zoals deze toege past wordt bij de politie (Geographic Profiling) en Defensie". Een mooi onderwerp, waarvan ik bij dezen zeg: auteur gezocht voor spannend onder werp! Meld je aan bij info@geo-info.nl, dan nemen we contact met je op. f Roelof Keppe! Hal woonzorgcentrum Thuvine in Duiven (www.riabloemberg.weebly.com) Minstens aan oud-Kadasterambtenaren wordt het nieuwe woonzorgcentrum Thuvine van eind 2012 in Duiven aanbe volen. Ria Bloemberg uit Maurik maakte in de hal een wandschildering meteen vergrote weergave van kadastrale minuut- verzamelplans van de gemeente Groessen en 't Loo en de gemeente Duiven uit 1830. Hoezo? Als beeldhouwer/fotograaf was Maarten van der Geest gevraagd om de kunst in Thuvine in te vullen. Als uitgangs punten koos hij voor twee thema's: 1. verbinding tussen bewoners onder ling en bewoners met hun bezoekers; 2. van buiten naar binnen. In de ontvangsthal was de mogelijkheid vooreen grote afbeelding. De kunstenares én bewonersdochter Ria Bloemberg kreeg de opdracht om een precieze muurschil dering te maken van de kaarten. Van der Geest:'Daarnaast hebben we een collectie 'pentekeningen'van oude gebouwen uit de omgeving op een bepaalde manier in het restaurant opgehangen. De mogelijkheid is er dus om deze afbeeldingen te koppelen aan hun lokatie in het landschap in de hal.' Ria Bloemberg ten slotte:'De oude kadas trale kaarten zijn al kunstwerken op zich met de prachtig gekalligrafeerde teksten. In com binatie met de nostalgische sfeer van het vergeelde papier en de voor de bewoners herkenbare plekjes binnen de gemeente, zal het zeker bijdragen aan het "thuisgevoel" van de bewoners en vormt het tevens een blikvanger bij het binnenkomen voor de bezoekers. Het was een monnikenwerk om het op de muur te krijgen, maar wel een dankbaar monnikenwerk! En het resultaat heeftal veel positieve reacties opgeleverd.' Adri den Boer Geo-lnfo 2013-6 37

Geo-Info | 2013 | | pagina 39