Wethouder Louwes: open geodata was de start Congres met twéé D66-wethouders 8 Geo-lnfo I 2013-10 Enterprise GIS Award voor Eindhovens GeoFundament Legt Addie Ritter (TU Delft) standhouder werking van drone uit? niet een, twee, drie te maken, tweehonderd datasets staan in de Open Data Store, dat is nog niet alles, én bedrijven melden gebruik van over- heidsdata niet uit concurrentieoverwegingen. Er is meer dan je ziet!', zo wist Louwes. Voor een goed gebruik moet ook volgens haar heel wat metadata worden meegegeven. Op de vraag hoe de open data is om te zetten in economisch voordeel wist ze geen echt antwoord: 'Daar is de overheid onwaarschijnlijk slecht in. Het is niet onze natuur.'(De vele ambtenaren in de zaal mompelden.) Totale openheid kost de stad veel geld, want de data moet worden bewerkt. Daarom werkt men on demand en wordt er geld GIN present als 'grensverleggende sponsor' van Geofort. gevraagd voor specifieke gegevens. De wet houder wil vooral directe vragen van bedrijven. 'Hoe preciezer, hoe beter en niet alleen voor zichzelf, want open is open) zo vervolgde ze. Van het Nationaal Programma Rotterdam-Zuid had ze mooie themakaarten op sheets.'Geo is belangrijk daarin', constateerde Van Ingen. Aan de zaal vroeg Korrie Louwes wat men het meest aan de gemeente miste.'Bent u ook op zoek naar samenwerking met andere overheden?', aldus een vraag. Met buurgemeenten bleek het hoog stens om uitwisseling te gaan. Open data wordt door Rotterdam wel nationaal en Europees gestimuleerd, maar niet bij buurgemeenten! Ontdekkingsreiziger Ontdekkingsreiziger Mare Cornelissen sprak over 'De koude feiten over de Noordpool'. Hij was in 2007 ook al op de Nederlandse Esri GIS Confe rentie en vond het nu voller (in de Doelen dan). m de Doelen Erica Slump (DLG): verkavelen voor groei. Sindsdien was hij meer met geografie gaan doen vanwege het online aanbod en ook wat hij zelf observeert kan daarmee gemakkelijker betekenis worden gegeven voor de buitenwe reld, zo wist hij. Intussen was er veel nieuw en vooral dun zeeijs,'maar ijsberen zijn er altijd nog in de dierentuin in Rotterdam', Het massaverlies van de ijskap is jaarlijks 26 maal de grootte van het IJsselmeer, maar Cornelissen had toch geen Al Goreverhaal. 'Het is moeilijk om vooruit te kijken) zo besloot hij wijs en ervaren. Parallellezingen Beperkt dit verslag zich tot de eerste morgen, ook op de tweede morgen waren er keynote- presentatoren (zie website) en in de middagen Esri Nederland kijkt met bewondering naar het werk van de gemeente Eindhoven. Directeur Ed van Ingen van Esri Nederland reikte de Enterprise GIS-award namens de organisatie uit. "De gemeente Eindhoven is een voorbeeld voor andere gemeenten door haar vernieuwende werkwijze. Door de gemeentebrede informatievoorziening, met optimaal gebruik van de mogelijkhe den van GIS, kan de gemeente effectiever werken en burgers en partnerorganisaties actief informeren." (www.eindhoven.nl) Mary-Ann Schreurs, wethouder van Eindhoven, neemt de award in ontvangst. werd de praktijk belicht vanuit verschillende thema's zoals Basisregistratie; en nu?, Loca tion Analytics, Virtueel Bouwen, Introductie ArcGIS-platform, De toekomst van SDI's en Asset Management. Meer dan 30 bedrijven spraken Rotterdamse wethouder Korrie Louwes: graag participatiestaatl in deze sessies. De donderdag was er zelfs een event van het vrouwennetwerk'Vrouwen op de kaart': een ladies lunch. Dat laatste was ook voor mannen te vernemen op www.esri.nl, een web site met nu nog veel méér over de conferentie! Adri den Boer

Geo-Info | 2013 | | pagina 10