- Hoe de hele orga van geo-informa <g> Tijdens Esri GIS-Conferentie presenteerde CEO Mark Herbold van Esri Nederland zijn visie op de rol die geografie en GIS'ers in organisaties kunnen spelen: Tijdperk van het platform'. Met het platform kunnen GIS'ers het verschil maken. In Geo- Info deelt Mark nogmaals zijn visie. ÉT S g 26 Geo-lnfo I 2013-10 Waterschap Scheldestromen "Als we kijken naar wat er op dit moment in de wereld gebeurt, zien we dat door de significante groei van de bevolking veel verandert. Voor we effectief kunnen reageren op deze veran deringen, moeten we goed begrijpen wat er gebeurt. Geo-informatie is het fundament voor het begrijpen van onze wereld. Het helpt om een antwoord op de problemen te kunnen vinden. Open deur Voor ons als GIS'ers is dit uitgangspunt een open deur. Hoe is dat voor de rest van uw organisatie? Hoe krijgen we het voor elkaar dat een andere afdeling ook de kracht van geografie gaat begrijpen? Dat is volgens mij de grote uitdaging waar we voor staan. Om uw organisatie de toegevoegde waarde van geo-informatie te laten ervaren is het platform belangrijk. Het lijkt op hoe Facebook werkt. Dit sociale netwerk is voor mij een middel om informatie op een hele laag drempelige manier te delen. Het is een platform om in contact te komen met oude vrienden en bekenden. Ik deel er mijn ervaringen en foto's. Uw keuze Hoe kan het dat we in ons privéleven gewend zijn om op deze manier om te gaan met informa tie, terwijl we in onze werkomgeving met hele complexe viewers en tools werken? Juist om de rest van uw organisatie te bereiken, is het nodig om op een eenvoudige manier geo-informatie te delen. Het gaat tenslotte om de persoon die met de informatie verder aan de slag gaat. Ik ben gewend om met mijn smartphone e-mails te schrijven en te lezen. Sommige verwerk ik later, want daar wil ik wat meer tijd en ruimte voor hebben. Dat doe ik op mijn desktop. Datzelfde geldt voor geo-informatie. U wilt de informatie op kantoor, maar ook in het veld kunnen gebrui ken - met het device van uw keuze. Samenwerken De essentie van de tools op dat device is dat ze heel gemakkelijk en laagdrempelig zijn te gebruiken. Maar ze moeten ook snel gemaakt kunnen worden. En ik wil dat het integreert. Als ik bijvoorbeeld bezig ben met een groenstrook, wil ik alle relevante informatie kunnen bereiken die hoort bij die groenstrook: onderhoudsinformatie, financiële informatie en contracten. Wij GIS'ers zijn gewend om zo te denken, maar het is nieuw voor uw collega's dat ze de informatie van eikaars afdeling zo makkelijk kunnen benaderen. Opeens wordt samenwerken echt veel gemak kelijker. Zo wordt u als GIS-professional een bron voor de rest van de organisatie. Integratie Deze informatie moet het liefst wel zichtbaar zijn in de systemen waar uw collega's gewend zijn om mee te werken. Veel bestuurders zijn gewend in Excel te werken, financiële mede werkers zijn gewend om in ERP-systemen, zoals SAP, te werken en beleidsmakers in Bl-systemen, zoals Cognos. Hier zijn Esri-add-ins voor gemaakt. Zo wordt geo-informatie op een laagdrempelige manier beschikbaar voor Dynamische Combineren Ruimtelijke koppelingen en visualiseren analyse r-n li H 5 Ontdek patronen en relaties 1 r* i In drie klikken bij alle relevante Geïntegreerd nformmie Desktop Web Device alle informatie naar liet veld

Geo-Info | 2013 | | pagina 28