lisatie profiteert ie mm 2013-10 I Geo-lnfo 27 collega's van andere afdelingen. Dit werkt alleen als de onderkant van het systeem goed is inge richt. Dat de data er is, op een goede manier is geordend en aan kwaliteitsnormen voldoet. Levende Atlas Een belangrijk element om informatie te kunnen verrijken is de Levende Atlas. Het is onze visie om zoveel mogelijk informatie over de wereld om ons heen al te verzamelen. Niet alleen statische informatie; ook real-time informatie. Het wordt aangeboden via de cloud en Esri-applicaties, ook ArcMap, kunnen er gebruik van maken. Voor deze atlas gebruiken we veel open data. Als aanjager van het open geodata-project van het ministerie van Economische Zaken ben ik hier nauw bij betrokken. Wij vinden dat die data voor jullie, maar ook voor jullie organisatie gemakkelijk toegankelijk moet zijn. Informatieproducten: resultaat en vertrekpunt De verbinding tussen de eenvoudige, wendbare bovenkant en de robuuste onderkant die dat faciliteert is een geografisch content manage ment systeem: ArcGIS Online. Het zorgt voor de ordening van al onze gebruikers en content; onze informatieproducten. Voor GIS-gebruikers is het informatieproduct een resultaat, de uiteindelijke gebruiker ziet het als een vertrekpunt. Zij gebrui ken dit om beleid te maken, beslissingen te nemen of een klant te informeren. Daarmee zijn informatieproducten, de kaarten die u maakt, cruciaal voor uw organisatie. Het platform biedt u keuzevrijheid. Het platform stelt u in staat om informatie in de cloud te zetten. Dat scheelt zorgen: of het er wel is, of er voldoende capaciteit is en of het wel werkt. Soms is het gewenst om informatie deels of helemaal binnen de firewall te hosten. Hetzelfde geografische CMS is daarom ook on-premises binnen een firewall te gebruiken. Op het platform Wij gaan graag de discussie aan over configureren versus maatwerk. Binnen het platform is het moge lijk om met standaardconfiguratie van de functies zo'n 80 tot 90 procent van de informatiebehoefte van een organisatie te bedienen. Dat betekent dat er geen of nauwelijks kosten gemaakt, hoeven te worden voor maatwerk en dat het niet meer lastig is om naar een nieuwe versie te migreren. Er zijn uitzonderingen waarom dit bij sommige organisaties niet kan, maar benut de kracht van de standaarden van het platform. Daarnaast heeft het platform een open infrastructuur, waardoor het mogelijk is producten bovenop het ArcGIS- platform te ontwikkelen, om bijvoorbeeld real-time met data te kunnen werken. Ook is er uitbreiding mogelijk met standaard beschikbare API's en SDK's. Verschil maken Nu denkt u misschien: een mooi verhaal, maar dat kan in mijn organisatie toch niet? Het tegen deel is waar. Een aantal organisaties gebruikt het platform al op deze manier, zoals Waterschap Scheldestromen. Zij regelen hun informatievoor ziening met standaard gebruik van het platform. Daar is wel een held voor nodig. Ignaas Bisdom is een voorbeeld van zo'n held. Hij nam zijn organi satie mee aan de hand, mobiliseerde zijn bestuur en zorgde ervoor dat de informatieproducten die nodig waren, beschikbaar kwamen. Mijn stel ling is dat elke organisatie zo'n held verdient. Jullie zijn die helden! Als u aan de slag gaat met het platform, bent u in staat om een verschil te maken in het oplossen van de problemen in de wereld van uw organisatie." Harmen van Doorn, Esri Nederland Microsoft Office Dynonvcs Werk in de omgeving die je Geo-Enabling Content F-en levende aSlss

Geo-Info | 2013 | | pagina 29