Angelus Megens (1940-2013) In Memoriam 2013-10 Geo-lnfo 33 Op 22 oktober 2013 overleed Angelus Megens op 73-jarige leeftijd. In de zeventiger en tachti gerjaren heeft hij aan de Utrechtse HTS Land meetkunde zo'n twintig generaties studenten kennis van het recht en van bedrijfsorganisatie bijgebracht. Die school had hij overigens zelf eerder doorlopen en aansluitend een rechten studie voltooid, en vervolgens was hij leraar geworden aan de HTS. Dat was trouwens een last minute keuze, want hij had al een aanstel ling bij de gemeente Amersfoort op zak. Angelus stak, zeker in de zeventiger jaren, nogal aftegen het overige lerarenkorps. Ten eerste was hij jong. Zo jong dat hem eens de toegang tot de lerarenkamer werd geweigerd, want die was voor studenten niet toegankelijk. 1973 Ten tweede had hij een eigen stijl die nogal contrasteerde met het degelijke, conservatieve en wat grijze, docentenkorps, en het strenge ouderwetse gebouw aan de Vondellaan. Hij kleedde zich modern, had moderne opvat tingen en was sterk betrokken bij de studenten. Hij organiseerde in het tweede en vierde jaar eindejaarsfeesten bij hem thuis; die waren een begrip en altijd drukbezocht en zeer geslaagd. En hij woonde samen met een man, wat voor veel studenten ook de eerste keer was dat ze met zo'n type relatie kennis maakten. Hij was een inhoudelijk betrokken leraar, had passie voor zijn vak en kon uitgebreid vertellen over de fijnzinnige wegen van het recht. Zijn nauwgezetheid was legendarisch: een student typeerde het een keer als 'geen mier bleef ongeschonden'. Van zo'n opmerking kon Angelus overigens de humor wel inzien. Scherp was hij zeker en een bepaalde mate van sarcasme was hem niet vreemd, zeker als een student zich (naar zijn idee) dommer voordeed dan nodig. Hij kende zijn pappen heimers, omdat hij immers zelf de opleiding had gevolgd. Na zijn afscheid als leraar, eind jaren tachtig, is Angelus nog ruim tien jaar jurist geweest bij de staf van de Hogeschool Utrecht, waarin de HTS was opgegaan. Zijn nauwgezetheid heeft hij daar kunnen uitleven bij de juridische en organisatorische inrichting van het conglome raat dat de Hogeschool was geworden. Begin september werd bij hem alvleesklierkanker geconstateerd, een agressieve variant, die bin nen anderhalve maand fataal was. Ik wens zijn echtgenoot Joop veel sterkte toe met dit verlies. Ad van der Meer (HTS-student i975-i979) SAGEO gaat Europa in Met subsidie van de Europese Commissie wordt SAGEO in de komende twee jaar in aangepaste vorm opgezet in drie andere landen, t.w. België, Bulgarije en Litouwen. Het Europese Commissieproject onder het Leonardo da Vinciprogramma gaat 1 oktober 2013 van start en met de volgende doelstellingen: 1. het vaststellen per land van het optimale samenwerkingsmodel, rekening houdend met verschillende culturen. 2. het vaststellen van de optimale manier om studenten bekend te maken met en te interesseren voor de GEO-studies. 3. er zo goed mogelijk voor zorgen dat vraag en aanbod met elkaar in evenwicht blijven. Er komen veel activiteiten zoals workshops, rond de tafel gesprekken, enquêtes en onderzoeken waar de Nederlandse GEO gemeenschap bij betrokken zal zijn. Als u op de hoogte wenst te worden gehouden van de ontwikkeling van dit project, stuur dan een email naar: info@arbeidsmarktgeo.nl Zorgen over opleiding Geodesie/Geoinformatica bij de Hogeschool Utrecht Op 3 oktober jl. kwam een twintigtal verontruste vertegenwoordigers van het Geo werkveld bijeen bij de Hogeschool Utrecht (HU) om te praten over de ontwikkelingen rond de opleiding Geodesie/Geoinformatica. De HU is bezig om het opleidingsprogramma te reorganiseren en er waren veel vragen gerezen over de continuïteit van de betreffende opleiding. Voor het Geo werkveld neemt deze opleiding een centrale plaats in in het Nederlandse Geo onderwijs programma. Er is veel behoefte aan deze HBO-ers, de studentenaantallen zijn de laatste jaren goed en stabiel, de opleiding biedt doorstromingsmogelijkheden voor bijvoorbeeld MBO-ers en de studenten zijn potentiële kandidaten voor een Masters studie. Na een goede toelichting op de ontwikkelingen besloten de aanwezigen om gezamenlijk een brief op te stellen en te sturen aan bestuur en directie van de Hogeschool Utrecht voor juiste inbedding van de opleiding Geodesie/Geoinformatica in het nieuwe opleidingsprogramma van de HU. Een kopie van de brief kan bij SAGEO worden opgevraagd. Arbeidsmarkt GEO Stichting Arbeidsmarkt Geo (SAGEO) levert een bijdrage aan de geosector door een goede match tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt te faciliteren. Onze aanpak is gebaseerd op drie pijlers: vernieuwing van het onderwijs, werving van jongeren voor het geovak, en bevorderen van samenwerking tussen onderwijs en werkgevers. Kijk voor meer informatie op www.arbeidsmarktgeo.nl.

Geo-Info | 2013 | | pagina 35