Op reis in de Esri-wereld Verslag DLG, LTO en Kadaster 'gouden combinatie' 'Op reis in uw wereld'. Dat was het thema van de twintigste Nederlandse Esri GIS Conferentie op 25 en 26 september in Rotterdam. Er waren 1500 medereizigers. De metafoor was compleet met'paspoort'als programma, koffers op het podium én CEO Mark Herbold uitgedost als gezagvoerder. Men was zelfs in de Doelen op reis gegaan en wel naar bóven. 2013-10 Geo-lnfo Zo bezwoer ze de term 'ecologische hoofdstruc- tuur'te wissen en, dankzij het Natuurpact, te vervangen door'robuust natuurnetwerk'(met de provincies als trekkers). De op de ruilverkavelin gen volgende landinrichtingen zijn ook uit de tijd en duurden minstens te lang/Verkavelen voor groei'staat voor een nieuwe gebiedsgerichte, snelle en effectieve manier van verkavelen, die Dienst Landelijk Gebied (DLG), Land- en Tuinbouw Organisatie (LTO) en het Kadaster als'gouden combinatie'samen ontwikkelden. Ondernemers en andere betrokkenen in het gebied maken zélf het ruilplan voor agrarische structuurverbetering, natuur, water, landschap en andere maatschappelijke doelen. Door maximaal gebruikte maken van transparante groepspro cessen is deze aanpak sneller dan de traditionele landinrichting en aanzienlijk goedkoper en effectiever. Nieuwe software maakt het mogelijk om op efficiënte wijze de interactieve groeps processen te ondersteunen. Kadasterman Bert Hoeve had het op een filmfragment ook over 'snel consequenties van ruilen laten zien met moderne GIS-technologie'(van Intergraph, red.). 'Rotterdam Open Data' Ed van Ingen (Esri Nederland) interviewde vervolgens de Rotterdamse wethouder Korrie Louwes met de portefeuille Arbeidsmarkt, Hoger Onderwijs, Innovatie en Participatie. Al snel had ze fundamentele kritiek op de participatiesa menleving uit de Troonrede.'Ik heb het liever over de participatiestaat. Mensen doen al heel lang van alles en nog wat voor elkaar, het zijn juist de overheden die weer beter moeten leren naast mensen te gaan staan', aldus de D66-er, Zelf kwam ze voor in de film 'Rotterdam Open Data'. Als wethouder doet ze veel met geogra fische informatie en ze was enthousiast over de mondiale'Urban Observatory'(UN Habitat). 'Het allereerste begin was met open geodata', was een mooi antwoord voor de zaal. Van Ingen vroeg ook waarom meer met overheidsdata doen zo traag verloopt.'Businesscases zijn nog Paspoort bekijken de locatie zien en in de pop-up is alle informatie over het werk te lezen. De status laat zien of het project helemaal op schema ligt (groen), van schema dreigt af te raken (oranje) of niet meer op schema ligt (rood). Ook heel open! Verkavelen voor groei' Ercia Slump (EZ-DLG) had als titel 'Op koers in het landelijk gebied', waar veel verandert. Reisvaardig... Bij de start was'Jullie werk'een mooie screenex- positie met vele externe portalen. Jan Willem van Eek (Esri in Nederland) had als titel 'ArcGIS als platform voor innovatie', maar sprak breder. Via Rome en een muur in de UK kwam hij met een film Intelligent Drive van Mercedes als nieuwe navigatie/Innovatie moetje niet van anderen verwachten, maar van jezelf', aldus de tip van de ambassadeur van JongGeo. Ook de innovatietrechter kwam aan de orde met veel verkennen en weinig output. Hoe Esri met ArcGIS Ideas aan e-gebruikersparticipatie doet, kwam open over. Op stap ging Van Eek met de gemeente Rotterdam, de luchthaven Schiphol en het nieuwe waterschap Scheldestromen. Applaus was er voor het Rotterdamse 3D-duur- zaamheidsproject in MUSIC-verband (Mitiga tion in Urban areas: Solutions for Innovative Cities). Waterschap Scheldestromen investeert jaarlijks bijna 60 miljoen euro in Zeeland. Hoe dat gebeurt is in een speciale app te zien. Alle projecten staan op een kaart van Zeeland met uitleg erbij wat er precies gebeurt, hoe de voortgang is en wat het kost. De stippen laten

Geo-Info | 2013 | | pagina 9