Geoman gaat de wereld ro Grenzeloos idealistisch en innovatief Hijwerkt als adviseur innovatie bij het Kadaster. Hij heeft tienduizenden volgers op sociale media en wist al heel wat persaandacht te genereren. Hij heeft de moed om grenzeloos idealistisch te zijn, maar ook om 50.000 kilometer te gaan fietsen over land... én over zee. Maak kennis met Ebrahim Hemmatnia.Of- beter nog - help hem zijn'grenzeloze' missie te realiseren. Comité van Aanbeveling: 14 Geo-Info I 2014-1 Door Marleen Kamminga Driejaargeleden kwam het ideein hem op. Fietsend in Pakistan, waar hij de Karakoram Highway (de hoogst gelegen hoofdweg ter wereld) verkende, dacht hij: stel nou dat ik een zeewaardige fiets ontwerp? Dan is de weg niet het einde van een route, maarhetverlengde ervan. Dan kan ik letterlijkde wereld rondfietsen.' Ebrahim (Iran, 1976) is een ervaren fietser: in zijn geboorteland deed hij al aan wielren nen en nog steeds trekt hij er iederjaar een paar weken op uit om ergens op de wereld een gebied te fiets te verkennen.Tijdens zijn fietsreizen ziet hij telkens weer bevestigd wat hij als vluchteling allang had ervaren: lands grenzen vormen een kunstmatige scheiding tussen mensen, want in de kern zijn we overal hetzelfde.'Ikgeloof'in hetgoedevan mensen. Altijd als ik wat nodig had, kreeg ikhulp. Overal is gastvrijheid en behulpzaamheid te vinden. Als we ons niet van elkaar laten vervreemden door landsgrenzen, kunnen we samen heel veel bereiken. Dat is mijn overtuiging en dat wil ik ook uitdragen.' Hulp Eenmaal thuis van zijn Pakistaanse fietsavon- tuur liet het idee van fietsen over zee hem niet los. Hijbesloot contact te leggen met mensen die hem konden helpen zijn ambitie vorm te geven. Eerst belde hij een oud-collega van Rijkswaterstaat, vervolgens een technicus van Koopmans Jacht ontwerpers, fietsontwerper Wytze van Mansum en Donald Straathof (Design Engineering). Een paartelefoontjes later wist hij contact te leggen met zeezeiler Henkde Velde, bekend van zijn vele maanden- enjarenlangesolotochten.'Van varen wistik niets', verzekert Ebrahim,'laat staan hoeje op eigen krachteen oceaan oversteekt.' 'Ik ga je helpen', was de spontane reactie van de zeezeiler, die sindsdien samen met andere klinkende namen deel uit maakt van Ebrahims Comité van Aanbeveling (zie kadertekst). Arnold Bregt, hoogleraar Geo-informatie- kunde Henk de Velde, zeezeiler Wouter van Benten, directeur DHL Benelux Caroline Porsius, programmamanager bij het ministerie van Economische zaken Victor Doorn, Heemraad waterschap Vallei en Veluwe Camille van der Harten, directeur GeoBusi- ness Nederland Marjan Bevelander, sr. beleidsadviseur Geo-informatie bij het IPO Rob van de Velde, directeur Geonovum Nederland Ebrahim Hemmatnia.

Geo-Info | 2014 | | pagina 16